10 krásnych ukážok na drevené terasy pri dome

Ipe terasa, terasové dosky ipe, ipe terasové dosky, ipe, ipe drevo, ipe na terasy, terasa z ipe, montáž terasy, montáž ipe, realizácia terás bratislava, realizácia terasy v Bratislave

Či už patríte medzi milovníkov dreva, obdivovateľov exteriérovej architektúry, alebo len hľadáte inšpiráciu na drevené terasy pri dome, vybrali sme pre vás 10 krásnych projektov záhradných terás. Pripravili sme výber našich najlepších realizácií terás pri dome, ktoré zahŕňajú kompaktné aj veľké terasy.

1. Luxusná Ipe terasa lemujúca exteriér vily

drevená terasa, drevené terasy, ipe, terasové dosky ipe, ipe terasové dosky, montáž drevenej terasy, montáž terasy, realizácia drevenej terasy, realizácia terasy, realizácia terasy v Bratislave, stavba terasy, drevené terasy pri dome

Rozsiahly projekt exotickej drevenej terasy z dreviny Ipe sa vyníma na pozemku tejto novostavby. Pre honosnú vilu s krásnym veľkým pozemkom sme zvolili najprémiovejšiu drevinu vo svojej kategórii – teda exotické drevo Ipe. Terasa lemuje celý exteriér domu zo strany dvora. Súčasťou tejto realizácie bolo vyhotovenie drevených doplnkov a kvetináčov na mieru. Viac informácií o tomto projekte sa dočítate tu.

2. Ipe terasa pri rodinnom dome

realizácia ipe terasy, ipe terasové dosky, ipe terasa,, realizácia drevenej terasy, montáž drevenej terasy, montáž terasy, terasa pri dome, ipe terasa pri dome, ipe drevo

Ďalšiu terasu z našej dielne sme realizovali pri novostavbe rodinného domu na Orave. Opäť sme zvolili exotické drevo Ipe, ktoré vyniká skvelou odolnosťou, dlhotrvácnosťou i pútavým vzhľadom. Pôdorys terasy do tvaru písmena L poskytuje praktické rozšírenie priestoru pre zväčšenie úžitkovej plochy terasy.

3. Krytá terasa pri dome

drevená pergola, ipe terasa, ipe montované na deck wise spony, kryta terasa, terasa s pristreskom, exoticka terasa

Vynikajúcou voľbou pre zabezpečenie dlhšej životnosti terasy, jej krajšieho vzhľadu aj predĺženie doby užívania je ju zastrešiť. Krytá terasa pri dome poskytuje ochranu terasových dosiek pred UV žiarením, dažďom a inými poveternostnými vplyvmi, ktoré spôsobujú jej zvetrávanie. Zároveň umožňuje majiteľom využívať tento priestor aj počas menej priaznivého počasia, čím sa predlžuje doba užívania počas roka.

4. Terasa pri dome s bazénom a vírivkou

drevo okolo bazéna, drevena terasa, terasa s bazenom, ipe drevo, ipe terasa, terasa s bazenom a virivkou, zahradna terasa, drevena zahradna terasa

Nič nenahradí pocit dotyku bosých nôh na dreve po vyjdení z bazéna. Vysoká protišmykovosť dreva zabezpečuje ochranu voči úrazom v okolí bazéna. Termoizolačné vlastnosti dreva zase prinášajú komfort počas horúcich dní, pretože sa terasa nadmerne neprehreje na horúcom slnku. Vynikajúca odolnosť exotických drevín voči vlhkosti z nich robí ideálne materiály k vode. Zistite viac o tom, prečo sa oplatí dať si exotické drevo okolo bazéna tu.

5. Terasa pri dome s drevenou fasádou

terasa pri dome, drevené terasy pri dome, ipe, ipe terasa, ipe drevom drevená terasa s fasádou,

Kombinácia drevenej terasy s drevenou fasádou dokáže vytvoriť ohromujúci vizuálny efekt. V tomto prípade sme realizovali Ipe terasu pri dome s estetickým obložením fasády z Kanadského červeného cédru. Obe tieto dreviny sú vyhľadávané pre svoju vysokú vizuálnu hodnotu, ktorú dokážu stavbe priniesť.

6. Unikátna novostavba s terasou od architekta

Ipe terasa, Ipe terasové dosky, drevená terasa pri dome, montáž drevenej terasy, drevené terasy pri dome

Jedna z našich top realizácií roku 2019 robená v Českej republike. Unikátny projekt navrhnutý architektom zahŕňal rozsiahlu drevenú terasu lemujúcu dom do oblúku. Kombinácia prémiovej exotickej dreviny Ipe s netradičným tvarom terasy dopĺňa moderný vzhľad nehnuteľnosti a dodáva jej príjemný akcent.

7. Mini terasa pri dome

jednoduchá terasa, malá terasa, ipe terasa, terasa pri dome, terasy pri dome, drevená terasa, realizacia terasy, montaz terasy pri dome, terasa z exotickej dreviny, exoticka terasa, ipe drevo, ipe, malé terasy

Aj pri menších pozemkoch s obmedzeným priestorom si môžete naplno vychutnávať čas vonku. Pomôže vám k tomu tákáto praktická mini terasa zrealizovaná z exotického dreva Ipe. Takáto mini terasa sa výborne udržiava a je cenovo dostupnejšia. Pri správnej starostlivosti vám môže vydržať až neuveriteľných 80 rokov.

8. Terasa ako predĺžená obývačka

drevené terasy pri dome, drevená terasa pri dome, terasy pri dome, malá terasa pri dome, exotická terasa, ipe drevo, drevené terasy pri dome

Drevené terasy pri dome poskytujú výhodu prepojenia exteriéru s interiérom a tak dokážu zväčšiť úžitkový priestor. Koncept terasy ako „predĺženej obývačky“ alebo spálne oceníte najmä v teplých mesiacoch.

9. Terasa pri dome s dekoračným kamenným obkladom

5 tajomstiev krásnej drevenej terasy, ktorá vydrží desaťročia, drevená terasa pri dome

Prírodné materiály tvoria dokonalé kombinácie v exteriéri. Pokiaľ máte fasádu domu obloženú dekoračným kameňom, najlepšie spojenie s takouto fasádou tvorí drevená terasa. Tmavšie exotické dreviny, ako Ipe či Massaranduba krásne doladia naturálny charakter stavby.

10. Terasa s drevenými doplnkami

Drevené ploty, kvetináče alebo iné doplnky vyrobené na mieru sú skvelým spôsobom, ako môžeme ozvláštniť terasu. Spojenie funkčných a estetických prvkov dodajú terase šarm a odlíšia ju od ostatných stavieb.

Ohromujúce drevené terasy pri dome od CUMARU s.r.o.

Nezáleží na tom, či potrebujete jednoduchú malú terasu alebo komplikovaný projekt navrhnutý architektom. Dôležité je obrátiť sa na tých správnych odborníkov.

Ako spoločnosť s viac než 18-ročnými skúsenosťami v oblasti montáže terás dokážeme zrealizovať aj tie najnáročnejšie požiadavky zákazníkov. Naše terasy staviame s poctivým prístupom k práci, precíznosťou a garanciou kvality a dlhotrvácnosti.

Pozrite sa na galériu našich realizácií tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, či fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *