Takto pripravíte drevenú terasu na sezónu a získate nové, komfortnejšie miesto na relax

cumaru terasy, cumaru terasa, terasové dosky cumaru, cumaru drevo, cumaru terasy, Cumaru alebo Teak na terasu

Drevená terasa je skvelým miestom na relax, zábavu a trávenie času s rodinou i priateľmi. Avšak, aby ste mohli plne využívať svoju terasu, musíte ju pravidelne udržiavať a pripraviť ju na sezónu. V tomto článku vám poskytneme niekoľko užitočných tipov na to, ako správne pripraviť drevenú terasu na sezónu a získať tak nové, komfortnejšie miesto na relax.

Transformácia terasy v jednoduchých krokoch

1. Čistenie terasy

Pred začatím prípravy terasy na sezónu je potrebné ju dôkladne vyčistiť. Odstráňte listy, vetvičky, korene a ďalšie nečistoty, ktoré sa nahromadili na terase počas zimy. Potom môžete použiť vysávač alebo metlu na odstránenie zvyškov. Ak máte drevenú terasu, postupujte opatrne, aby ste nepoškodili drevo.

2. Kontrola a oprava terasy

Pred začatím sezóny je dôležité skontrolovať stav terasy a zistiť, či nie sú potrebné nejaké opravy. Skontrolujte stav dreva, ktoré by mohlo byť poškodené alebo hnilé. Ak sa na dreve objavia trhliny, opravte ich pomocou špeciálneho tmelu na drevo. Ak sú na terase skrutky alebo hmoždinky voľné alebo chýbajúce, nahraďte ich alebo pridajte nové. Opravy terasy sú veľmi dôležité, aby ste predišli väčším problémom v budúcnosti. Ak sú poškodenia terasy vážnejšie, rozhodne neváhajte kontaktovať odborníkov aby vám poradili správne riešenie situácie.

čím natrieť drevo v exteriéri, renovácia drevenej terasy, čím ošetriť drevenú terasu, renovácia terasy, natieranie terasy, ako pripraviť drevenú terasu na sezónu

3. Ošetrenie dreva

Drevená terasa vyžaduje pravidelnú údržbu a ošetrenie, aby bola chránená pred poveternostnými vplyvmi a predlžovala sa jej životnosť a kvalita. Po vyčistení terasy od nečistôt a odpadkov je dôležité, aby ste drevené dosky dôkladne vyčistili do hĺbky špeciálnym brúsením a následne ošetrili terasovým olejom. Keďže tento proces zahŕňa širokú škálu odborných úkonov, ktoré treba prispôsobiť stavu dosiek, typu dreva i predchádzajúcej úrovni starostlivosti, odporúčame vám tento krok zveriť do rúk odborníkom.

Profesionálna renovácia terasy vám zabezpečí dokonalú obnovu vzhľadu a poskytne vysokú ochranu dosiek v exteriéri. Týmto spôsobom zlepšíte odolnosť dreva voči vlhkosti, hmyzu a ďalším vonkajším vplyvom a predlžujete celkovú životnosť terasy. Vaša terasa tak bude opäť vyzerať ako nová.

4. Oprava a oživenie záhradného nábytku

Ak máte na terase nábytok, je vhodné skontrolovať jeho stav a vyčistiť ho, prípadne ho zrekonštruovať alebo vymeniť. Nábytok by mal byť vyrobený z kvalitného materiálu, ktorý vydrží vonkajšie poveternostné podmienky. Ak je vás terasový nábytok vyrobený z dreva, napríklad z exotického Teaku, môžete ho zrenovovať tak, že bude vyzerať úpne ako nový. Renovácia záhradného nábytku je skvelý spôsob, ako môžete účinne refreshnúť vzhľad svojej terasy a zároveň ušetriť na nákladoch spojených s kúpou nového dreveného nábytku.

5. Zaujímavé doplnky a osvetlenie

Starostlivo vybrané doplnky dokážu významne zvýšiť estetiku terasového priestoru a ovplyvniť jeho celkový dojem a náladu. Pri výbere sa riaďťe svojimi preferenciami i vkusom a nezabudnite si dať poradiť odborníkmi ohľadom trvanlivosti rôznych materiálov a ich správnej údržby a skladovaní.
Pre vytvorenie romantickej atmosféry po západe slnka vyskúšajte experimentovať s rôznymi druhmi osvetelnia alebo podsvietenia, ktoré vám dokážu vytvoriť magický priestor na večerné posedenie.

ako pripraviť drevenú terasu na sezónu, príprava terasy na sezónu,

6. Rozšírenie účelu terasy kreatívnymi doplnkami a pridanie zelene

Ak chcete transformáciu terasy posunúť na vyšší level, stavte na zeleň či praktické vychytávky. Zakomponovanie zelene na terasu nemusí byť nutne na úkor priestoru. Moderný prístup exteriérového dizajnu zohľadňuje šetrenie miesta tým, že vytvára multifunkčné dizajnové doplnky. Môže sa napríklad jednať o estetickú závesnú stenu, ktorá poslúži na zatienenie, poskytnutie vyššej miery súkromia aj na vešanie kvetináčov zároveň. Nové riešenia vertikálnych záhonov vám prinášajú skvelý spôsob, ako môžete zakomponovať pestovanie rastlín i plodín aj na malých mestských priestoroch.

Ipe terasa s praktickym uloznym priestorom a miestom na pestovanie

Stačí tak málo pre dokonalý efekt novej terasy

Pravidelná údržba a príprava drevenej terasy na sezónu je kľúčová pre to, aby ste mohli plne využívať svoje vonkajšie priestory v najvyššom komforte. Dôležité je nielen čistenie a ošetrenie dreva, ale aj skontrolovanie celkovej kondície terasy a prípadné opravy. Po zvládnutí údržby a renovácie terasy môžete prejsť k reorganizácii alebo transformácii svojho terasového priestoru.

Vhodným rozmiestnením záhradných doplnkov, doladením detailov a pridaním zelene dokážete zveľadiť svoj terasový priestor a dodať mu nový nádych. Získate tak krajšie a komfortnejšie miesto na relax i zábavu, ktoré vás bude tešiť po mnoho rokov.

renovácia terás, renovácia drevených terás, renovácie terás, čistenie a renovácia terasy, čím natrieť drevo v exteriéri, ako pripraviť drevenú terasu na sezónu

Pomôžeme vám pripraviť drevenú terasu na sezónu

Rozumieme drevu a jeho potrebám. Naša spoločnosť sa už viac než 20 rokov venuje montáži a renovácii drevených terás a iných drevených povrchov. Pomôžeme vám zrenovovať vašu drevenú terasu aj drevený záhradný nábytok s ohromujúcim obnovujúcim účinkom.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Pozrite si našu galériu renovácie terás a iných drevených povrchov.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *