Takto úžasne oživí drevený obklad váš exteriér

drevený obklad exteriér, drevený obklad na dome, drevená fasáda, odvetraná drevená fasáda montáž, montáž drevenej fasády, montáž drevených obkladov Bratislava

Uvažujete o drevenej fasáde na dome? Pozrite sa ako drevený obklad dokáže oživiť a zatraktívniť akýkoľvek exteriér. Dozviete sa tiež užitočné informácie o vhodných typoch drevín a ich benefity pre stavbu.

Moderné, nadčasové a praktické drevo

Súčasná architektúra velebí drevo ako jedno z najpraktickejších funkčných materiálov. Je to obnoviteľný a ekologický zdroj, ktorý dokážeme ľahko spracovať na rôzne účely, do rôznych tvarov i štýlov. S drevom tak môžeme experimentovať a vytvárať aj unikátne a nápadité efekty na mieru.

Prírodný charakter dreva ako materiálu nám poskytuje originálne povrchy, keďže každý kus dosky je neopakovateľný unikát. Vďaka tomu dokážeme vytvoriť drevené obklady, ktoré spĺňajú rôzne požiadavky na vzhľad. Či už chceme výrazné „mozaikové“ efekty z krásneho Kanadského Cédru, elegantné a úhladné Ipe, alebo dekoratívny tmavonedý Thermo Jaseň.

Drevo však okrem mimoriadnej estetickej hodnoty dodá stavbe aj praktické benefity. Dôležitou vlastnosťou dreva je jeho termoregulačná schopnosť, čím pomáha udržiavať stálu teplotu v interiéri budovy. Mnohé komerčné stavby si dávajú drevené obklady práve z toho dôvodu, aby šetrili na energiách. Drevená fasáda tiež môže pomôcť s odhlučnením zvukov z ulice, pretože funguje ako ďalšia vrstva izolácie.

drevený obklad na fasádu, drevená fasáda, odvetraná drevená fasáda, drevené obklady na dom, moderné fasády, moderná fasáda domu, drevené fasády, drevené obloženie na dome

Drevený obklad a jeho úloha v exteriéri

Drevený obklad na fasáde domu pôsobí mimoriadne štýlovo. Jednou z hlavných výhod drevených obkladov je ich prirodzený a teplý vzhľad. Drevo má jedinečnú štruktúru a kresbu, ktoré môžu dodať exteriéru budovy teplo, charakter a hĺbku. Dokáže vytvoriť útulný a príjemný pocit, ktorý sa s inými materiálmi ťažko dosahuje.

Výhody exteriérového dreveného obkladu

 • Pútavý a prirodzený vzhľad:
  Prirodzený a teplý vzhľad, ktorý dodáva budove útulný a príjemný pocit. So širokou škálou teplých tónov, kresieb a dekoratívnych povrchov, ktoré poskytujú rôzne druhy drevín, si môžete prispôsobiť vzhľad obkladov na mieru podľa svojich požiadaviek. Drevené obklady dodajú stavbe jedinečnú hĺbku a výrazný akcent, ktorý ho odlíši od okolitej architektúry.
 • Univerzálnosť:
  Drevené obklady sú univerzálne a možno ich použiť v rôznych architektonických štýloch, od tradičných až po moderné. Možno ho moriť alebo natierať v rôznych farbách, čo poskytuje dizajnérom širokú škálu kreatívnych možností.
 • Udržateľnosť:
  Drevo je trvalo udržateľný a obnoviteľný materiál, ktorý sa dá získavať zodpovedne, takže je ekologickou voľbou. V porovnaní s inými stavebnými materiálmi má aj nízku uhlíkovú stopu, čo je pre mnohých ľudí dôležitý faktor.
 • Trvanlivosť:
  Drevo je odolný materiál, ktorý dokáže odolávať nepriaznivým poveternostným podmienkam a pri správnej údržbe vydrží desaťročia. Takisto elegantne starne a časom získava jedinečnú patinu, ktorá mu môže pridať na vizuálnej príťažlivosti.
 • Obnova vzhľadu:
  Jednou z ďalších výhod drevených obkladov je ich schopnosť obnovy vzhľadu. Ľudia, ktorým sa nepáči patina a šeď ako prirodzená súčasť reakcie dreviny na okolie, si môžu svoje drevené obklady zrenovovať. Správnou renováciou dokážeme prinavrátiť pôvodný nový vzhľad dreviny, ktorý navyše pomáha udržiavať dosky v lepšom stave a predlžuje ich životnosť.
 • Akustická a tepelná izolácia:
  Drevené obklady môžu poskytovať vynikajúcu akustickú a tepelnú izoláciu, ktorá môže zlepšiť pohodlie a energetickú účinnosť budovy. Môže tiež prispieť k zníženiu hlučnosti zvonku a vytvoriť pokojnejšie prostredie v interiéri.

Celkovo môže drevený obklad ponúknuť celý rad vizuálnych a funkčných výhod pre exteriéry budov, vďaka čomu je obľúbenou voľbou architektov a projektantov.

Drevená fasáda z Kanadského červeného cédru z našej dielne, drevená fasáda, kanadský céder, drevené obklady na dom
Drevená fasáda z Kanadského červeného cédru z našej dielne.

Najlepšie typy drevín na fasádne obklady

Čím kvalitnejšiu drevinu použijeme na drevený obklad v exteriéri, tým dlhšie sa môžeme tešiť z výhod, ktoré nám ponúka. Odolnejšie a kvalitnejšie dreviny sa navyše lepšie udržiavajú, renovujú a dokonca menej podliehajú degradačným účinkom vplyvom vonkajšieho prostredia.

Za najvhodnejšie typy drevín s vysokou mierou odolnosti, krásneho vzhľadu preto považujeme tvrdé exotické dreviny. Tie majú prirodzenú rezistenicu voči poveternostným vplyvom, hnilobe i plesni bez nutnosti chemickej či tepelnej úpravy. Elegantná drevina Ipe vám v podobe fasádnych obkladov vydrží minimálne 80 rokov. Ostatné exotické dreviny dokážu vydržať niekoľko desaťročí a pri správnej starostlivosti vyzerať skvele aj po mnohých rokoch.

Drevená fasáda, ipe, ipe drevo, ipe dosky, ipe obklady, montáž drevenej fasády, drevené obklady exteriér,
Naša realizácia drevených obkladov z krásnej a dlhotrvácnej exotickej superdreviny Ipe.

Ďalšími vhodnými drevinami sú thermodrevo, teda tepelne upravené mäkké dreviny. Termizáciou sa zmení vnútorná štruktúra dreviny, ktorá tak získava lepšiu odolnosť v exteriéri. Bonusom je tiež krajší tmavší vzhľad, ktorý dosky týmto procesom získavajú.

Ďalšou obľúbenou drevinou na drevený obklad pre exteriér je Kanadský červený céder. Ten si získal popularitu najmä vďaka svojej zaujímavej dekoratívnej kresbe a farebnou odlišnosťou dosiek, čím pri úklade vznikajú pútavé kombinácie.

obklad domu drevom, drevený obklad na dome, drevené obloženie domu

Zrealizujeme váš drevený obklad v exteriéri s garanciou kvality

Ak túžite po skutočne kvalitnej montáži drevených obkladov, zvoľte si lídra na trhu s viac než 20 ročnou praxou. Spoločnosť CUMARU s.r.o. vám zabezpečí profesionálnu realizáciu drevenej fasády vo vysokom štandarde. Získate tak krásne a dlhotrvácne obklady na mieru so zárukou kvality.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si našu galériu realizácií.


Zaujímate sa o drevený obklad pre exteriér? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *