Top exotické drevené terasy, ktoré sú hitom roku 2023

realizácia drevenej terasy, ipe terasa, ipe, ipe drevo, drevená terasa, montáž drevenej terasy na mieru, exotické drevo na terase, ipe terasové dosky

Exotické drevené terasy predstavujú bezkonkurenčne najvyšší štandard v oblasti exteriérových terasových materiálov. Sú spojením dokonalých funkčných vlastností s prémiovým a elegantným vzhľadom. Okrem kombinácie prvotriednej estetiky s praktickými vlastnosťami tiež prinášajú ekologický a trvalo udržateľný aspekt s nízkou produkciou uhlíkovej stopy v porovnaní s ostatnými materiálmi.

Exotické dreviny sú mimoriadne tvrdé dreviny s vysokou hustotou vlákien. Zabezpečuje im to výbornú odolnosť voči vlhkosti a iným poveternostným vplyvom a tiež voči hnilobe, plesniam a drevokaznému hmyzu. Nepotrebujú teda žiadnu chemickú ani tepelnú úpravu na to, aby skvele zvládali odolávať vonkajším podmienkam.

realizácia terás, realizácia terasy, montáž drevenej terasy, montáž terás z dreva, terasové dosky montáž

Exotické drevené terasy sú teda bezpečné pre životné prostredie aj pre ľudí. Sú odolné a nesmierne dlhotrvácne. Mnohé druhy exotických drevín poslúžia pri správnej starostlivosti niekoľko desaťročí v plnej kráse. Ich výkonnostné parametre predbiehajú všetky dreviny z nášho podnebia. Čerešničkou na torte je ich pôsobivý, moderný a štýlový vzhľad, ktorým si zaručene skrášlite akýkoľvek exteriér.

V dnešnom článku vám predstavíme top exotické drevené terasy, ktoré sú hitom tohto roka, pretože predstavujú to najlepšie, čo si môžete pre svoju záhradnú terasu zvoliť.

Top exotické drevené terasy

1. Ipe

realizácia drevenej terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, exotické drevo ipe, drevina ipe, ipe terasové dosky, realizácia terasy, montáž terasy

Ipe je jedno z najtvrdších drevín, ktoré sa používa na stavbu terasy. Táto „superdrevina“ je taká tvrdá a hustá, že sa jej zvykne hovoriť aj železné drevo, pretože sa v triede odolnosti radí medzi materiály ako zbrojárska oceľ, alebo betón. Pochádza z Južnej Ameriky, a má bohatú, hnedú farbu a jemné vlákna, ktoré jej dávajú jedinečný vzhľad.

Výnimočnosť dreva Ipe sa teda neskrýva len v jeho unikátnych vlastnostiach odolnosti a dlhej životnosti, ktorá sa odhaduje na približne 80 rokov. Majitelia si volia Ipe aj kvôli jeho elegantnému jednotnému vzhľadu a krásnej jemnej povrchovej štruktúre, ktorá vytvára pôvabný celok.

2. Cumaru

cumaru terasové dosky, dosky cumaru, cumaru terasa, exotické drevené terasy,

Ďalšie exotické drevo Cumaru, pôvodom z Brazílie, je v súčasnosti veľmi populárne pre svoju peknú, hnedú farbu v mnohých odtieňoch a veľkú odolnosť proti poveternostným vplyvom. Toto drevo má tiež príjemnú vôňu a jedinečnú textúru, ktorá ho odlišuje od iných druhov exotického dreva. Životnosť terasy z dreva Cumaru sa odhaduje na pozoruhodných 50 rokov, aj preto patrí medzi rozumné voľby z hľadiska pomeru ceny a kvality.

3. Teak

Teak Barmsky, teakova terasa, drevena terasa z Teaku, terasa teak, teakove drevo,

Teak je exotické drevo, ktoré pochádza z Juhovýchodnej Ázie. Má jemnú textúru a príjemnú, zlatohnedú farbu. Teak je známe pre svoju odolnosť proti poveternostným vplyvom a vode a je tiež odolné voči hmyzu. Toto drevo sa používa na výrobu terás a exteriérov už desaťročia a stále patrí medzi najobľúbenejšie druhy exotického dreva. Má dlhú životnosť, ktorá môže presiahnuť 70 rokov pri optimálnej starostlivosti a pravidelnej údržbe.

4. Massaranduba

massaranduba komercna terasa

Massaranduba je ďalšie tvrdé drevo pôvodom z Brazílie, ktoré je známe pre svoju veľkú odolnosť proti poveternostným vplyvom a hmyzu. Má zaujímavú, hnedú farbu s červenkastými odtieňmi a jemnú textúru, ktorá mu dáva pekný vzhľad. Massaranduba dobre odoláva všetkým vonkajším podmienkam, čo z nej robí ideálnu voľbu pre terasy a exteriéry. V závislosti od typu terasy, používania a miery starostlivosti vám terasa z Massaranduby môže vydržať až 70 rokov.

5. Bangkirai

Krásne zlatohnedé odtiene sa snúbia v drevine Bangkirai, ktorá pochádza z Južnej a Juhovýchodnej Ázie. Bangkirai je tvrdé a odolné drevo, ktoré dobre odoláva poveternostným vplyvom, vrátane slnečného žiarenia, dažďa a hmyzu. Toto drevo je tiež veľmi pekné a má prirodzenú ochranu proti hnilobe a hmyzu, čo z neho robí skvelú voľbu pre terasy a exteriéry. Táto trvanlivá drevina vám poslúži v podobe terasy približne 40 rokov a viac, v závislosti od údržby.

6. Garapa

Garapa je tvrdé drevo pôvodom z Brazílie, ktoré zaujme svojou jasnou, žltou farbou a hladkou textúrou. Tak ako ostatné exotické dreviny, aj Garapa dobre odoláva vlhkosti, vode, slnku a iným poveternostným vplyvom. Nepodľahne ani plesni a hnilobe či drevokaznému hmyzu. Terasové dosky z Garapy poslúžia na terase okolo 30 rokov.

Staviame top exotické drevené terasy s garanciou kvality

Viete, prečo sa pre terasy chodí k nám? Pretože už viac než 20 rokov staviame terasy vo vysokom štandarde. Naše bohaté skúsenosti, overené postupy i materiály a odborný prístup nám umožňujú pracovať podľa motta: Kvalita ako princíp.

Pridajte sa k stovkám spokojných majiteľov terás. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *