Tieto krásne inšpirácie na terasu vás ohromia

inšpirácie na terasu, cumaru terasa, terasa z exotického dreva Cumaru, moderná terasa, drevená terasa

Hľadáte zaujímavé inšpirácie na terasu? V dnešnom článku vám ukážeme najlepšie moderné aj tradičné typy terasových stavieb z našich vlastných realizácií. Zistíte, ktoré materiály sú najvyhľadávanejšie a aký terasový dizajn je v posledných rokoch horúcim trendom.

jednoduchá terasa, malá terasa, ipe terasa, terasa pri dome, terasy pri dome, drevená terasa, realizacia terasy, montaz terasy pri dome, terasa z exotickej dreviny, exoticka terasa, ipe drevo, ipe, malé terasy

Obľúbená klasika

Tradičné terasy pri dome v jednoduchých obdĺžnikových, štvorcových, či L-kových pôdorysoch zostávajú populárnym riešením pre väčšninu majiteľov. Klasické terasy pri dome poskytujú praktické miesto na trávenie voľného času a rozširujú úžitkový priestor domu. Pri realizácii týchto terás by sa malo dbať na kvalitnú a precíznu montáž s dôrazom na detail tak, aby sa zabezpečila dlhotrvácnosť a pekný vzhľad.

Drevená terasa, drevené terasy, montáž drevenej terasy, realizácia drevenej terasy, realizácia terasy Bratislava,

Mimoriadne praktickým a výhodným doplnkom k terasám pri dome je ich zastrešenie. Zastrešením sa predlžuje obdobie v roku, kedy môžeme terasu využívať a zároveň pomáha predlžovať životnosť terasového materiálu. Krytá terasa tak chráni terasové dosky pred zvetrávaním, pomáha predĺžiť pekný vzhľad po renovácii a umožní nám terasu využívať aj v prípade menej priaznivého počasia.

drevená pergola, ipe terasa, ipe montované na deck wise spony, kryta terasa, terasa s pristreskom, exoticka terasa

Moderné trendy v terasovom dizajne

Terasový dizajn sa dokáže odpútať od zaužívaných foriem a tradičných prevedení a prispôsobiť na mieru konkrétnym požiadavkám i životnému štýlu. Moderné terasové projekty sú často prepojené s ďalšími prvkami a vytvárajú tak multifunkčné stavby.

inšpirácie na terasu, moderný terasový dizajn, exotická terasa na mieru z Ipe, Ipe terasa, drevená terasa do oblúku, drevená ipe terasa

Pri moderných terasách sa dbá najmä o synergiu vysokej estetiky s maximálnou funkčnosťou, a to za využitia udržateľných a dlhotrvácnych materiálov. Vznikajú tak projekty s dlhou životnosťou, ľahkou údržbou a výnimočným vzhľadom, ktorý zvyšuje eleganciu exteriérovej architektúry.

Súčasťou moderného terasového dizajnu sú aj praktické alebo efektné doplnky na mieru. Tie dotvárajú celkový vzhľad priestoru a prinášajú ďalšie funkčné benefity. Môže sa jednať o oplotenia terasy či bočné steny, kvetináče alebo iné netypické doplnky.

dizajn terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, drevená terasa okolo bazéna, drevo okolo bazénu, montáž drevenej terasy
úložný priestor na terase, dizajn terasy, zaujímavé terasy, ipe, ipe terasa, terasa pri bazéne
modrené terasy, moderna terasa, ipe terasa, terasa s bazenom, drevo okolo bazena, terasa okolo bazena, Ipe drevo, ipe terasa, terasa s bazenom a virivkou,

Top materiály na terasu

Tak ako pri iných stavbách, aj pri investícii do terasy očakávame návratnosť v podobe čo najdlhšej životnosti a funkčnosti. Na trhu máme na výber široké spektrum terasového materiálu, no ak hľadáme vysokú kvalitu, odolnosť a pekný vzhľad, výber sa zužuje na konkrétne typy.

Exteriérové terasy sú celoročne vystavené náročným vonkajším podmienkam a zmenám ročných období. Pri realizácii terasy sa preto oplatí investovať do kvalitného materiálu, ktorý bude dostatočne odolný a schopný zvládať poveternostné vplyvy bez rýchlej degradácie. Vyššia vstupná investícia do terasy sa nám tak vráti v podobe dlhej životnosti a plnej funkčnosti bez nutntosti opráv, výmeny, či demontáže.

montáž terás, montáž terasy, montáž drevenej terasy, realizácia terás,
Realizácia terasy z exotického dreva Ipe poskytne majiteľovi elegantnú plochu na relax, ktorá vydrží pri správnej starostlivosti až 80 rokov.

Za najlepšie a najžiadanejšie materiály na terasu sa preto považujú neobyčajne tvrdé a stabilné exotické dreviny. Tieto tvrdé dreviny pochádzajúce z tropických krajín sa vyznačujú vysokou hustotou, tvrdosťou a dobrou stabilitou, preto dokonale odolávajú hnilobe, plesniam i škodcom. Vydržia zdolávať náročné exteriérové podmienky po celé desaťročia bez poškodenia a navyše majú neobvykle pôvabný vzhľad.

Vyvýšená terasa pri dome

Alternatívou k prémiovým exotickým drevinám sú dostupnejšie termodreviny. Thermodrevá sú tepelne upravené mäkké dreviny, ktoré vďaka procesu termizácie získavajú vyššiu odolnosť a lepšiu stabilitu. Terasa z terasových dosiek z thermo dreva tak poslúži približne 25-30 rokov, čo predstavuje minimálne trojnásobok životnosti tej istej dreviny bez tepelného ošetrenia.

thermo jaseň, terasa a obklad z thermo jaseňa,

Thermodrevo je navyše bezpečné pre zdravie aj životné prostredie, pretože neobsahuje konzervačné chemikálie ako v prípade lacnejších impregnovaných mäkkých drevín. Predstavuje tak rozumnú a ekologickú voľbu, pretože je to lokálne dostupný obnoviteľný a recyklovateľný materiál.

terasa z exotického dreva, drevená terasa, exotické dreviny na terasu, ipe, ioe drevo, ipe terasa, ipe drevo okolo bazéna, ipe terasa pri bazéne, montáž terasy z exotickej dreviny, montáž terasy

Zrealizujeme vám ohromujúcu terasu na mieru so zárukou kvality

Naša spoločnosť už 20 rokov realizuje terasy na mieru. Vďaka nášmu profesionálnemu prístupu, poctivosti a nekompromisnosti vo výbere top materiálov staviame terasy s garanciou kvality. Pridajte sa aj vy k množstvu spokojných majiteľov očarujúcich terás a kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite sa na našu galériu realizácií terás tu.


Zaujímajú vás ďalšie inšpirácie na terasu? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *