Top inšpirácie na drevený obklad na fasádu

drevený obklad na fasádu, drevená fasáda, odvetraná drevená fasáda, drevené obklady na dom, moderné fasády, moderná fasáda domu, drevené fasády, drevené obloženie na dome

Drevený fasádny obklad patrí k vyhľadávaným vonkajším úpravám moderných nehnuteľností. Súčasná architektúra sa snaží čoraz viac využívať ekologické materiály, ktoré šetria energiu a zároveň ich výroba nezaťažuje životné prostredie. Drevo ako jeden z mála obnoviteľných zdrojov spĺňa tieto požiadavky a predstavuje jedno z najlepších riešení v stavebníctve.

Drevené obklady sa stávajú stále viac využívaným prvkom v architektúre nielen pre svoje praktické výhody, ale aj pre vysokú vizuálnu hodnotu, ktorú dodajú akejkoľvek stavbe. Poďte sa s nami inšpirovať zaujímavými a pútavými projektami, kde drevené obklady na fasáde dokonale pretvorili vzhľad domu.

Drevené fasády z našich realizácií

drevená fasáda, drevené fasády, montáž drevenej fasády, montáž drevených obkladov na dome, drevený obklad na dome, odvetraná drevená fasáda, ipe, realizácia fasády z dreva,

Unikátna exotická drevina Ipe s výnimočnou odolnosťou a životnosťou patrí medzi najpôsobivejšie fasádne obklady. Jej husté zrno v kombinácii s podmanivou kresbou a širokou paletou farebných odtieňov tvorí okúzľujúci mozaikový efekt na fasáde domu.

odvetraná drevená fasáda, drevený obklad na dom, drevené obloženie domu, drevená fasáda, exotická fasáda, moderná fasáda, montáž odvetranej drevenej fasády, realizácia drevenej fasády,

Ak chcete upútať pohľady okoloidúcich stavte na drevené obloženie. Aj malá časť plochy obložená tým správnym drevom zvýrazní tvary a dodá celkovú charizmu stavbe.

Top inšpirácie pre drevené fasády

Realizácia dreveného obloženia z obľúbeného Kanadského červeného cédru a Ipe terasy z našej dielne. Kanadský červený céder je vyhľadávanou drevinou na fasády práve kvôli svojmu krásnemu vzhľadu. Dosky sa odlišujú rôznymi farebnými odtieňmi od svetlohnedej až po tmavohnedú farbu a výraznou rozmanitou kresbou. Vďaka tomu sa kombináciou dosiek dajú vytvoriť pozoruhodné fasády.

drevený obklad na fasádu, drevená fasáda

Zaujímavým a trendovým riešením drevených obkladov fasády môže byť vertikálny úklad s medzipriestorom. Takéto obloženie poskytuje optické predĺženie alebo dramatický vizuálny predel, ak sa použije len na určitej časti stavby.

Drevo na fasáde dokonale vynikne aj na hausboate. Na realizáciu obloženia hausboatu na Dunaji v interiéri aj exteriéri sme použili najodolnejšie „železné drevo“ Ipe, ktoré predstavuje ideálny materiál k vode. Mimoriadna stabilita, tvrdosť a odolnosť tejto dreviny voči vlhkosti ho dokonale chráni aj v náročných exteriérových podmienkach.

Montáž fasády z kanadského cédru. Drevená fasáda.

Drevený obklad na fasádu z Kanadského červeného cédru ohromí každého z blízka aj z diaľky. Výrazné rozdiely v odtieňoch dosiek spolu s rozmanitou ornamentálnou kresbou vytvárajú pútavý efekt, ktorý premenia nehnuteľnosť na fascinujúcu stavbu.

Drevený obklad na fasádu zo sveta

drevená fasáda na modernej bytovej novostavbe v Hamburgu.
Foto kredit: dani3315/Shutterstock.com

Moderný bytový dom s dreveným obložením v Hamburgu, Nemecku. Netypické riešenie nehnuteľnosti je doslova umocnené dreveným obkladom na fasáde budovy. Okrem výrazného vzhľadu, takéto kompletné drevené opláštenie budovy zabezpečí obyvateľom lepšiu termoreguláciu a úsporu energií.

drevený obklad na fasádu, drevená fasáda, odvetraná drevená fasáda, drevené obklady na dom, moderné fasády, moderná fasáda domu, drevené fasády, drevené obloženie na dome

Austrálska architektúra je priekopníkom využívania drevených obkladov najmä z exotických drevín odolných voči požiarom. Drevené obklady sa tu s obľubou používajú na čiastočné i celkové obloženie komerčných i nekomerčných nehnuteľností.

Zrealizujeme vám dokonalú fasádu s garanciou kvality

Naše drevené fasády sa vyznačujú profesionálnym spracovaním s dôrazom na detail za použitia materiálov najvyššej akosti. Vďaka našim viac než 18-ročným skúsenostiam v oblasti realizácie drevených obkladov vám zabezpečíme montáž drevenej fasády s garanciou kvality a odbornosti v každom kroku procesu. Dokážeme zrealizovať aj tie najnáročnejšie požiadavky klienta. Presvedčte sa sami, pozrite si galériu našich realizácií fasád.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, či fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *