3 skvelé ukážky, ako zastrešenie terasy drevom pridalo vizuálnu i praktickú hodnotu stavbe

zastrešenie terasy drevom, zastrešenie terasy, drevený prístrešok, drevená pergola nad terasou, drevená veranda pri dome, veranda pri dome, drevené pergoly

Zastrešenie terasy dreveným prístreškom alebo pergolou býva jeden z najvyhľadávanejších doplnkov k stavbe terasy. Pri kvalitných drevených terasách majitelia nechcú narúšať prirodzený drevený vzhľad hliníkovou konštrukciou. Často si tak volia zastrešenie z rovnakého alebo podobného materiálu, z akého bola zhotovená i samotná terasa.

Zastrešenie terasy drevom má mnohé praktické výhody, ktoré sme už opisovali v našich predchádzajúcich článkoch. Populárne kombinácie typu hliník a lexan síce poskytujú prekrytie a ochranu terasy pred nepriaznivým počasím, avšak majú aj nevýhodu vyplývajúcu z podstaty svojich materiálov.

drevená pergola, ipe terasa, ipe montované na deck wise spony, kryta terasa, terasa s pristreskom, exoticka terasa, zastrešenie terasy drevom

Mnohí majitelia sa sťažujú, že im lexan tvorí v lete skleníkový efekt, a že sa pod ním idú na slnku doslova uvariť. Okrem samotného prehrievania a neschopnosti udržať si stálu teplotu, ďalšou nevýhodou je ich ekologický aspekt. Výroba plastov a kovov prispieva ku zvyšovaniu skleníkových plynov. Naproti tomu drevo, ako obnoviteľný a recyklovateľný materiál, poskytuje vhodnú alternatívu s množstvom výhod.

Okrem výbornej termoregulačnej schopnosti dokáže kvalitné drevo ustáť aj náročné poveternostné podmienky a jeho životnosť dosahuje niekoľko desiatok rokov v závislosti od typu dreviny a starostlivosti. Ak si teda zvolíte zastrešenie terasy drevom, výsledkom bude hneď niekoľko výhod. Jednou z nich je príjemný oku lahodiaci materiál, ktorý sa neprehrieva, poskytuje tieň a chráni tak vás i vašu terasu.

drevená pergola, Top 10 nápadov na využitie dreva v exteriéri, drevený prístrešok, zastrešenie terasy drevom

Okrem typického prístrešku nad terasou, medzi čoraz populárnejšie riešenia patrí aj takzvaný drevený podhľad. Ten môžeme vidieť najmä v prípade balkónových terás, kedy sa spodná strana vyčnievajúcej strechy obloží drevom. Strešné krokvy sú tak chránené pred vonkajším prostredím a terasa je krytá pod strechou. Drevený podhľad zároveň zabezpečuje efektívnu cirkuláciu vzduchu v dome. To je dôležité pre zdravie a predĺženie životnosti strechy, aj pre ochranu stavby pred vznikom plesní.

Zastrešenie terasy na mieru s garanciou kvality

Nech už sú vaše požiadavky na zastrešenie terasy akékoľvek, dôležité je zrealizovať ich odborne a kvalitne. Len tak sa budete môcť tešiť z krásnej stavby, ktorá vám bude bezproblémovo slúžiť po mnoho rokov. Spoločnosť CUMARU s.r.o. je na trhu už viac ako 18 rokov. Počas nášho pôsobenia sme nazbierali dostatok skúseností, aby sme mohli našim zákazníkom poskytnúť len to najlepšie na Slovesnkom trhu. Od provtriedne a profesionálne odvedenej práce za použitia najmodernejších technológií, až po materiály najvyššej akosti. S nami máte garanciu kvality a dlhotrvácnosti akejkoľvek drevenej aplikácie.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si galériu našich realizácií tu.

Zaujala vás táto realizácia? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy a fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *