Drevený podhľad – unikátny architektonický prvok, ktorý osvieži vašu nehnuteľnosť

ako vylepšiť terasu,

Na našom blogu sme už predstavili množstvo realizácií drevených terás i fasád. Dnes vám chceme predstaviť nepriehľadnuteľný projekt, ktorý v sebe spája kombináciu drevených obkladov domu v exteriéri.

Jedná sa o architektonickú kompozíciu založenú na efektívnom kontraste exkluzívneho dreva a obkladového kameňa, ktoré spolu vytvárajú symfóniu prírodnej krásy a funkčosti. Supertvrdé exotické drevo Ipe bolo použité na drevenú terasu, drevené schody a takzvaný drevený podhľad, z angličtiny aj soffit.

Vertikálny kamenný obklad domu v kombinácii s horizontálnym dreveným obkladom priestoru vyčnievajúcej strechy, nazývaný aj drevený podhľad, alebo soffit, vytvárajú pútavý zovňajšok. Pôsobia luxusne, ich krása je nadčasová a majú prakticko-funkčné opodstatnenie. Spojenie štruktúr krásneho exotického dreva s kameňom sú právom jedným z najobľúbenejších trendov v súčasej svetovej architektúre.

Kompozícia prírodných materiálov, akými sú drevo a kameň, má okrem príjemného vzhľadu, ktorý nám navodzuje pocit bezpečia a spojenia s prírodou aj množstvo benefitov. V našich predchádzajúcich článkoch sme sa venovali praktickým výhodám drevenej fasády aj drevenej terasy.

drevený podhľad, soffit, ipe fasáda, ipe drevený podhľad, drevený podhľad z exotickej dreviny, odvetraný podhľad, drevené podhľady

Pekný aj praktický

I samotný drevený podhľad, soffit, má okrem estetickej role aj významný funkčný atribút. Jeho úlohou je najmä chrániť strešné krokvy pred poveternostnými podmienkami. Drevený podhľad zabezpečuje vhodnú cirkuláciu vzduchu v dome a chráni podkrovie pred nahromadením vlhkosti a vznikom plesní. Dobre odvetraný podhľad tiež chráni strešné šindle a predlžuje ich životnosť.

Mnoho ľudí sa bojí drevených obkladov na dome, pretože sa mylne domnievajú, že drevo nemá dlhú životnosť a bude sa musieť onedlho vymeniť. To však neplatí v prípade exotických drevín. Exotické dreviny patria medzi najlepšie a najodolnejšie materiály do exteriéru, ktoré vám v prípade správnej starostlivosti budú služiť celé desaťročia. Takéto obloženie z dreviny Ipe vám môže vydržať viac ako 75 rokov.

drevený podhľad, drevená terasa, kamená fasáda, kamenný obklad, drevená lavička, ipe drevo, ipe drevina, ipe terasa, ipe obklad, drevené obloženie domu

Exotické dreviny, ako Ipe, Teak, Cumaru alebo Massaranduba, sú výnimočne odolné a tvrdé dreviny, ktoré odolávajú aj tým najnáročnejším poveternostným podmienkam. Považujú sa za jeden z najlepších stavebných materiálov do exteriéru a s obľubou sa využívajú v modernej architektúre na terasy, fasády a záhradné doplnky. Okrem dlhej životnosti, odolnosti a krásneho vzhľadu majú tiež ďalšie užitočné vlastnosti pre ktoré sú stále viac využívané.

Typickou vlastnosťou dreva je jeho protihlukovosť a termoizolácia. V prípade, že sa použije ako obklad na dom, zabezpečuje odhlučnenie a súkromie. Zároveň si udržiava stálu teplotu, na slnku sa neprehrieva a v zime neochladzuje. Preto poskytuje domu termoregulačnú funkciu, ktorú oceníte najmä v letných horúčavách. Drevená terasa je príjemná na dotyk a poskytuje vysoký komfort pri dotyku s pokožkou.

drevená terasa, drevené schody, exotická terasa, terasa pri dome, ipe terasa, exotická terasa, ipe drevina, ipe drevo na terasu

Prírodný materiál, akým je drevo, dodá vášmu domu tú správnu atmosféru prívetivého domova. Dobrý návrh a správna montáž sú kľúčové pre dlhotrvajúcu a neodolateľnú terasu, fasádu či inú aplikáciu z dreva.

Spoločnosť CUMARU s.r.o. sa už viac ako 18 rokov venuje realizácii drevených terás, fasád a podláh. V našej práci dbáme na vysokú odbornosť a poctivosťVašu terasu i drevené obloženie domu zrealizujeme s garanciou najvyššej kvality, za použitia top materiálov na slovenskom trhu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si galériu našich realizácií tu.

Zaujala vás táto realizácia? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy a fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *