2 dôvody, prečo vám zhotovenie drevenej terasy profesionálmi ušetrí peniaze aj nervy

zhotovenie terasy, montážna firma, drevená terasa, bratislava, terasové dosky, realizácia drevených terás,

Túžite po krásnej drevenej terase na vašej záhrade či balkóne? Potom určite rozmýšľate nad výberom vhodného dodávateľa či zhotoviteľa terasy. Možno ste zručný kutil a uvažujete nad stavbou terasy svojpomocne. V tomto článku vám vysvetlíme dôležité dôvody, prečo je vhodné dať si terasu postaviť skúsenými odborníkmi. Vysvetlíme vám riziká spojené so samomontážou a ukážeme vám, ako to môže dopadnúť, keď sa do stavby terasy pustí neskúsený človek.

1. dôvod: nie je montáž ako montáž

Nikto nie je taký nenáročný a bohatý, aby si mohol dovoliť postaviť drevenú terasu, ktorá mu následne vydrží 3 roky. Po 3 rokoch by si totiž musel dať spraviť novú terasu. To si vyžaduje použitie nových materiálov, techniky a čas/prácu ľudí. Zopakovať tento cyklus teda predstavuje nielen ďalšie náklady pre zákazníka, ale aj míňanie zdrojov, čo je neekologické a zaťažuje našu planétu.

Či už si terasu dáme postaviť firmou, alebo si ju postavíme sami, očakávame, že nám bez problémov a nárokov na ďalšie investície vydrží slúžiť po určitú dobu. Opak však býva realitou. V našej praxi sa často stretávame s prípadmi, kedy novopostavené terasy začnú degradovať do pár rokov vplyvom zlej montáže.

nepodarená montáž terasy, zle namontovaná terasa,

Pri stavbe terasy totiž nie je dôležité len správne poukladať terasové dosky, ako sa mylne nazdávajú mnohí ľudia. Ide o kombináciu mnohých faktorov, ako je správny výber dreviny, šírky dilatačnej medzery, výber podkladových hranolov, či iných montážnych doplnkov. Vyspádovanie terasy a efektívny odvodňovací systém je tiež mimoriadne dôležitý pre zachovanie dlhovekosti terasy.

Skúsený montážnik musí vyhodnotiť okolité prostredie a montáž terasy prispôsobiť na mieru konkrétnym podmienkam v súčinnosti s typom dreviny a jej reakcie na toto prostredie. Poctivý profesionál tiež vie, aké doplnky pri stavbe terasy treba použiť, a ktorým sa naopak treba vyhýbať pre ich krátku životnosť či zlú funkčnosť. Môžeme si totiž kúpiť drahé terasové dosky z kvalitnej exotickej dreviny, ale keď ich namontujeme za použitia lacných čínskych skrutiek, môže sa stať, že terasa namiesto 50 rokov vydrží len 5 rokov.

Samozrejme, zlú montáž terasy vám môže spraviť aj neseriózna firma. Aj preto vám odporúčame starostlivo vyberať montážnu spoločnosť podľa jej hodnotení a recenzií. Zaujímajte sa o to, ako dlho firma pôsobí na trhu a zistite si, aké s ňou majú skúsenosti ostatní zákazníci. Nenechajte sa zlákať podozrivo lacnou cenovou ponukou, ktorá môže byť ukazovateľom zlej kvality či nedostatočnej odbornosti pracovníkov.

2. dôvod: profesionál ušetrí čas, peniaze aj starosti

Ak si dáte spraviť terasu profesionálnou montážnou firmou, môžete si byť istý, že ušetríte peniaze z dlhodobého hľadiska. Aj keď si dobrá spoločnosť za kvalitnú prácu a materiál vypýta viac, vyššie vstupné náklady sa vám postupne vrátia v podobe dlhej životnosti terasy. Nebudete tak musieť míňať peniaze na pravidelné opravy alebo dokonca demontáže a opätovné montáže terasy, ktoré sa vyžadujú pri zle spravených terasách.

zle namontovaná terasa, nesprávne namontovaná terasa, zle namontovaná terasa,
Vľavo vidíte zle namontovanú terasu, ktorá začala hniť a rozpadávať sa už po krátkom čase po montáži. Terasu sme demontovali. Vpravo vidíte výsledok po našej montáži, pri ktorej sme použili najkvalitnejšie drevo Ipe.

Ak si zvolíte na svoju terasu odolnú exotickú drevinu, akou je napríklad Ipe, vaša terasa vám môže slúžiť až neuveriteľných 80 rokov. Navyše, pri pravidelnej renovácii môže vaša terasa vyzerať aj za niekoľko desaťročí ako nová. V prípade, že si zvolíte thermodrevo, ako napríklad Thermo Borovicu, životnosť vašej terasy sa bude pohybovať okolo 20 rokov, v závislosti od údržby a starostlivosti.

Čím dlhšie vydrží vaša terasa pekná a funkčná, tým dlhšie vám odpadá starosť s investovaním do jej opráv alebo opätovnej montáže. Preto z dlhodobého hľadiska sa oplatí investovať do terasy viac na začiatku. Ušetríte tak peniaze, svoj drahocenný čas i starosti.

realizácia drevenej terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, exotické drevo ipe, drevina ipe, ipe terasové dosky, realizácia terasy, montáž terasy, zhotovenie drevenej terasy

Zhotovenie drevenej terasy s garanciou kvality

Spoločnosť CUMARU s.r.o. poskytuje prvotriedne služby v oblasti stavby drevených terás, fasád i podláhviac ako 18 rokov. Naše bohaté skúsenosti, poctivý prístup k práci a zmysel pred detail nás robia jednotkou na slovenskom trhu. Za použitia top materiálov a najmodernejších technológií vám zhotovíme terasu na mieru s garanciou kvality.

Aj preto sme v stavbe ohromujúcich terás vychýrení. Pozrite sa na galériu našich prác tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Zaujíma vás zhotovenie drevenej terasy a iné témy súvisiace s drevom? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy a fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *