Nepodarená montáž terasy – ukážky zle namontovaných terás a rady ako sa tomu vyhnúť

nepodarená montáž terasy, zle namontovaná terasa, nesprávna montáž terasy, Ako zabrániť poškodeniu terasy

Správna montáž je úplným základom dlhotrvácnej a funkčnej terasy. Ak je terasa dobre a odborne namontovaná, bude vám bezproblémovo slúžiť po mnoho rokov. Ak je však terasa namontovaná zle, pripravte sa na to, že okrem nepekného vzhľadu vás čakajú s terasou čoskoro problémy.

Nepodarená montáž terasy sa totiž neprejaví len nepekným vzhľadom. Skôr či neskôr prídu aj funkčné nedostatky, pretože drevo začne v exteriéri vplyvom poveternostných podmienok pracovať. Rôzne exteriérové stresory, ako sú slnko, dážď, vietor, mrazy, alebo sneh vplývajú na drevo a to začne prirodzene reagovať.

nepodarená montáž terasy, nepodarená montáž terasy zo sibírkseho smrekovca, zla montaz terasy,

V závislosti od konkrétnych chýb pri montáži vidíme rôzne funkčné poškodenia terasy už v krátkej dobe po montáži. Či už ide napríklad o vlnitý povrch s trčiacimi terasovými doskami, nesúmerné dilatačné škáry, nesprávny výber dreviny a podkladových hranolov, alebo zle pripravený podklad a vyspádovanie. To všetko sa podpíše na terase už od prvého okamžiku, keď začne podliehať vonkajším vplyvom. Drevo začne reagovať na exteriérové podmienky a rozpínať sa či zmršťovať. Ak sa jedná o neošetrenú mäkkú drevinu, tá môže začať veľmi skoro hniť, plesnivieť, alebo byť napadnutá drevokazivým hmyzom.

Často nás kontaktujú zákazníci s požiadavkou na opravu terasy. Mnohokrát ide o prípady, kedy sa majitelia v snahe čo najviac ušetriť rozhodli kúpiť si terasové dosky a terasu si namontovať svojpomocne. Veľmi často sa však stáva aj to, že sa zákazníci nechajú zlákať lacnými ponukami neserióznych montážnych firiem, ktoré prevedú nesprávnu montáž terasy.

Takéto terasy už na prvý pohľad vyzerajú katastrofálne a po veľmi krátkej dobe začnú degradovať. Veľká snaha nových majiteľov čo najviac ušetriť na terase sa rýchlo premieňa na frustráciu. Majitelia musia napokon tráviť mnoho času a peňazí nad riešením opravy terasy. Výsledkom nakoniec je, že terasa ich vyjde oveľa viac peňazí, ako keby si dali spraviť montáž terasy renomovanou spoločnosťou, ktorá svoju prácu spraví kvalitne.

nepodarená montáž terasy, zle namontovaná terasa, nesprávna montáž terasy, cumaru terasa, cumaru terasové dosky, zlá montáž,

Ako sa však vyznať v tom, kto mi spraví terasu dobre?

Základom je spoločnosť s dlhoročnou tradíciou, veľkým portfóliom a dobrými hodnoteniami. Cena by nemala byť jediným rozhodujúcim faktorom pri výbere montážnej firmy. Ak je totiž cenová ponuka príliš lacná, niekde sa musí prirodzene ubrať. Či už to bude nižšia kvalita terasových dosiek alebo montáže, podozrivo nízke ceny vás nakoniec môžu vyjsť poriadne draho.

Naša spoločnosť CUMARU s.r.o. sa venuje už viac ako 18 rokov realizáciám drevených terás, fasád i podláh. Dokážeme zrealizovať akékoľvek požiadavky klienta s dôrazom na vysokú odbornosť prevedenia s garanciou kvalityKontaktujte nás ak si želáte vytvoriť cenovú ponuku na mieru, alebo ak hľadáte niekoho, kto vám prevedie odbornú opravu terasy.

Zaujímajú vás realizácie terás a iné informácie zo sveta spracovania dreva? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *