Exotické terasové obklady a ich 4 výhody, ktoré vás prekvapia

IPE, ipe terasové dosky, ipe terasa, ipe dosky, ipe drevo, ipe terasy

Uvažujete nad stavbou terasy? Potom určite hľadáte vhodný materiál, ktorý vyzerá krásne a jeho pekný vzhľad pretrvá čo najdlhšie. Vieme, že so širokým výberom možností na trhu môže byť naozaj ťažké rozhodnúť sa pre ten správny materiál, ktorý vyhovuje práve vašim potrebám. Chcete však vedieť, aká je bezkonkurenčne najlepšia možnosť? Sú to exotické terasové obklady.

Existuje totiž jasný dôvod, prečo všetky verejné terasy, chodníky, móla na mori či jazerách, aj paluby lodí sú postavené práve z exotických drevín. V dnešnom článku vám vysvetlíme niekoľko zásadných výhod, pre ktoré sa exotické dreviny radia do popredia pri výbere materiálu na stavbu terasy.

terasa z exotického dreva, drevená terasa, exotické dreviny na terasu, ipe, ioe drevo, ipe terasa, ipe drevo okolo bazéna, ipe terasa pri bazéne, montáž terasy z exotickej dreviny, montáž terasy

Odolnosť

Exotické dreviny sú doslova vychýrené svojou mimoriadnou prirodzenou odolnosťou spomedzi ostatných druhov dreva. Narozdiel od dreva, ktoré pochádza z miernych podmienok, exotické drevo nepotrebuje byť chemicky ani tepelne upravované na to, aby zvládalo náročné podmienky v exteriéri.

Exotické drevo totiž pochádza z tropických a subtropických krajín s vyššou mierou zrážok a absenciou chladných období. Spolu s bohatým zložením pôdy sa tak v týchto oblastiach vytvorilo ideálne prostredie na celoročný rast stromov s vysokou hustotou a tvrdosťou.

Tieto dreviny sa vyznačujú výbornou stabilitou a celkovou odolnosťou voči všetkým vonkajším podmienkam. Zvládnu celoročné poveternostné vplyvy a odolajú aj drevokaznému hmyzu, plesniam, či hnilobe. Ich vysoká tvrdosť ich zároveň chráni pred poškodením pod vplyvom samotného používania. Jedná sa napríklad o škrabance, odery, či praskliny a iné druhy opotrebovania spôsobené bežným využívaním terasy.

Medzi najtvrdšie a najhustejšie dreviny na trhu patrí Ipe a Cumaru. Drevo Ipe je dokonca také tvrdé, že ho z hľadiska tvrdosti prirovnávajú k zbrojárskej oceli či betónu. Tieto dreviny sú vďaka svojej tvrdosti aj ohňuvzdorné a nešíria požiar.

Drevené podlahy na terasu, terasa pri dome, terasy pri dome, exotické drevo IPE, ipe dosky na terasu

Výdrž

Exotické terasové obklady vám v podobe kvalitne postavenej terasy poslúžia niekoľko desiatok rokov. Máloktorý prírodný materiál je taký dlhotrvácny ako exotické drevo. Životnosť niektorých typov exotických drevín, napríklad Ipe či Teak, sa pohybuje okolo 75 rokov a viac. Terasa z exotickej dreviny vám tak môže vydržať pokojne aj celý život.

Trvalá udržateľnosť

Väčšina exotických drevín dnes už pochádza z trvalo udržateľne obhospodarovaných lesov, ktoré podliehajú prísnej kontrole. Vďaka výsadbe stromov za účelom ich pestovania sa zároveň tieto územia chránia pred odlesňovaním a využívaním týchto oblastí na neekologické účely.

Drevo je prírodný a obnoviteľný materiál, pri ktorého produkcii sa nevytvárajú skleníkové plyny, práve naopak. Ak si teda vyberieme drevo pred priemyselne vyrobeným materiálom, prispievame tak k ochrane prírody a znižovaniu emisií.

Estetika

Jeden z top dôvodov, prečo si majitelia zvolia exotické terasové dosky je ich pôvabný vzhľad. Zatiaľ neexistuje spôsob, ako by sme dokázali napodobniť ich unikátnu podobu. Krásne hladký a jemný povrch dosiek spolu s elegantou kresbou a štruktúrou vytvárajú vcelku neopakovateľný estetický zážitok.

Dokonca aj keď exotické dosky nezrenovujeme a ponecháme ich prirodzene zošednúť, dá sa povedať, že zostarnú do krásy. Ak však túžime po tom, aby naša terasa vyzerala ako nová aj po rokoch, exotické terasové dosky dokážeme účinne zrenovovať do pôvodnej podoby.

realizácia drevenej terasy, ipe terasa, ipe, ipe drevo, drevená terasa, montáž drevenej terasy na mieru, exotické drevo na terase, ipe terasové dosky

Kvalitné exotické terasové obklady a montáž so zárukou len u nás

Ak ste pripravený povýšiť svoj exteriér do novej dimenzie plnej maxiálneho komfortu a vysokej estetiky s exotickou terasou, ste na správnej adrese. Naša spoločnosť vám zaistí profesionálnu a odbornú realizáciu terasy od návrhu po montáž s garanciou kvality. Realizácia terasy od nás vždy prebieha v najvyššom štandarde, preto už viac než 20 rokov plníme sny spokojným majiteľom.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite sa na galériu našich realizácií terás tu.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *