Top montáž terás – ako získať terasu bezkonkurenčnej kvality

Drevená terasa pri dome, realizácia drevenej terasy, montáž drevenej terasy, ipe, ipe terasa, montáž terás, exotické drevo ipe, montáž drevených terás, montáž terasy bez viditeľných skrutiek, montáž terasy na klipy

Ak hľadáte firmu, ktorá zabezpečuje montáž terás, na výber máte množstvo montážnych firiem. Ak si však chcete zabezpečiť nie len krásnu, ale aj dlhotrvácnu terasu s bezproblémovým používaním, kľúčovým faktorom je správne odvedenie stavby aj použitie kvalitných materiálov.

V dnešnom článku Vám preto poradíme, ako si vybrať dobrú montážnu firmu a na čo treba prihliadať, aby ste si zabezpečili skutočne krásnu a bezproblémovú terasu.

montáž terás, montáž terasy, montáž drevenej terasy, realizácia terás,

Správny výber materiálu

Kvalitné materiály a komponenty sú základným kameňom dobrej terasy s dlhou životnosťou. Každý terasový projekt je jedinečný a pri jeho návrhu by sa malo prihliadať na rôzne vonkajšie faktory, na základe ktorých sa pripraví individuálny plán výstavby.

Skúsení odborníci vám dokážu ochotne poradiť s výberom vhodného materiálu na terasu. Výber terasových dosiek by mal byť podmienený okolitému prostrediu, účelu terasy, vášmu rozpočtu aj nárokom na vzhľad a dizajn terasy.

Svoju montáž terasy preto prenechajte profesionálom, ktorí sú ochotní s vami dobre komunikovať o vašich požiadavkách a nárokoch.

Zaujíma vás, ktoré typy drevín sú najvhodnejšie na stavbu exteriérovej terasy? Prečítajte si náš článok:
5 najlepších drevín na stavbu terasy
5 rozumných dôvodov, prečo si zvoliť exotické drevo na terasu

balkónová terasa, montáž terasy na balkóne v Bratislave, exotické drevo Ipe, balkónová terasa z exotickej dreviny Ipe, montáž terás

Overená montážna firma s dobrými referenciami

Správna montáž je alfou a omegou v stavbe terás. Môžete mať tie najlepšie materiály a dosky na trhu, ak však budú zle namontované, môžete očakávať vizuálne i funkčné problémy v dohľadnej dobe. Na to, aby ste sa vyhli zlej montáži a skrytým vadám by ste si mali montážnu firmu vyberať naozaj starostlivo.

V našom predchádzajúcom článku sme opísali, s čím sme sa už v našej praxi stretli v rámci nekvalitnej montáže terás inými firmami. Často demontujeme alebo opravujeme terasy, ktoré sa začali rozpadať už v priebehu krátkej doby po montáži.

Je preto dôležité, aby ste si vybrali montážnikov na základe ich odbornosti, skúseností a referencií, než len na základe najlacnejšej ponuky. Skôr ako podľahnete podozrivo lacnej cenovej ponuke, zamyslite sa nad tým, prečo nejaká firma ponúka túto službu výrazne lacnejšie oproti ostatným ponukám. Zistite si, koľko rokov firma pôsobí v oblasti stavby terás a aké má referencie. Ak neviete nájsť žiadne relevantné skúsenosti zákazníkov, prejdite si populárne fóra o stavebníctve.

Výber dobrej a spoľahlivej montážnej firmy vám dokáže ušetriť veľa starostí a peňazí. Aj keď budú vstupné náklady na realizáciu terasy vyššie, náklady na kvalitne postavenú terasu sa vám vrátia z dlhodobého hľadiska.

drevená terasa, drevené terasy, ipe, terasové dosky ipe, ipe terasové dosky, montáž drevenej terasy, montáž terasy, realizácia drevenej terasy, realizácia terasy, realizácia terasy v Bratislave, stavba terasy,

2 príklady z praxe

Z praxe môžeme uviesť dva prípady. V jednom z nich si majiteľ vybral realizáciu terasy od nespoľahlivej firmy. Terasa z exotického dreva Cumaru sa po dvoch rokoch začala rozpadať, pretože ju postavili na nevhodných hranoloch z mäkkej dreviny. Majiteľ terasy musel vynaložiť ďalšie náklady na demontáž terasy a následne si dať opäť zrealizovať novú terasu.

V druhom prípade sme zrealizovali prvotriednu terasu zo super odolnej dreviny Ipe. Pri montáži sme použili len nami overené kvalitné skrutky a komponenty. Výsledná stavba tak umožňuje využiť maximálny potenciál životnosti tejto dreviny. Pri správnej a pravidelnej starostlivosti môže majiteľovi slúžiť až 80 rokov. To všetko v top stave a peknom vzhľade aj po mnohých rokoch.

renovácia terasy, starostlivosť o novú terasu
Vľavo terasa v pôvodnom stave, vpravo terasa po našej profesionálnej renovácii.

Pravidelná starostlivosť po montáži

Tak ako všetky materiály vystavené vonkajším podmienkam, aj drevo vyžaduje starostlivosť. Dobrý stav terasy a jej životnosť môžete do výraznej miery ovplyvniť vhodnou starostlivosťou. Pravidelná a správna renovácia udržiava terasové dosky v dobrej kondícii a pomáha predlžovať životnosť i pekný vzhľad.

Pri pravidelnej renovácii si zabezpečíte vyhladenie triesok a nerovností na povrchu dreva a prinavrátite doskám krásny nový vzhľad. Pre viac informácií o profesionálnej renovácii terás si pozrite náš populárny článok – Profesionálna renovácia a obnovenie drevenej terasy krok za krokom.

Tip: K montážam terás našou firmou ponúkame renováciu terasy za výhodné ceny.

Montáž terasovej podlahy, montáž terás

Nič neriskujte – pre montáž terás si zvoľte jednotku na trhu

Zbavte sa všetkých starostí a realizáciu terasy nechajte na skutočných profesionáloch. Naša spoločnosť pôsobí v oblasti montáže terás už viac než 19 rokov. Vďaka nášmu poctivému prístupu k páci, odbornosti a nekompromisnosti vo výbere materiálov sme si získali dobré meno a spokojnú klientelu.

Pozrite sa na naše realizácie drevených terás.

Zavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *