Odvetraná drevená fasáda – táto nádherná realizácia vás očarí

odvetraná drevená fasáda, drevený obklad na dom, drevené obloženie domu, drevená fasáda, exotická fasáda, moderná fasáda, montáž odvetranej drevenej fasády, realizácia drevenej fasády, fasády domov inšpirácie

Drevená fasáda je horúcim trendom v modernej architektúre. Po dlhej dobe okúzlenia umelými materiálmi sa vraciame naspäť k tým prírodným. Drevo má vynikajúce funkčné vlastnosti do interiéru aj exteriéru a je to ekologický obnoviteľný zdroj. Okrem toho, vyniká svojim vzhľadom s rozmanitými odtieňmi farieb, kresby a štruktúry. Široké spektrum vizuálnych variácií, ktoré dokáže ponúknuť úklad drevených dosiek, poskytuje neobmedzené množstvo prispôsobenia sa akémukoľvek dizajnu.

Drevené obklady obsiahnuté v exteriérových prvkoch pomáhajú zladiť architektúru s okolitým prostredím. Potláčajú a zjemňujú agresívne materiály narušujúce harmóniu prostredia, akými sú napríklad betón. Svojim naturálnym aspektom tak spájajú dva svety a pomáhajú prepojiť dielo človeka s vonkajším priestorom.

Odvetraná drevená fasáda, drevená fasáda, drevené obklady na dome, drevený obklad, ipe, ipe drevo, montáž drevenej fasády, realizácia drevenej fasády, Bratislava,

Odvetraná drevená fasáda prináša okrem mimoriadne príťažlivého vzhľadu aj praktické výhody. Drevo má dobré protihlukové a termoizolačné vlastnosti. O tom, prečo sa oplatí dať si drevenú fasádu sa podrobnejšie venujeme v našom článku 10 dôvodov, prečo sa oplatí dať si drevený obklad na dom.

V dnešnom článku Vám predstavíme jednu z našich nedávnych realizácií drevenej fasády z exotickej dreviny Ipe a pozrieme sa na dôležité výhody a vlastnosti, ktoré priniesla svojmu majiteľovi.

odvetraná drevená fasáda, drevená fasáda, drevené obklady na dome, drevený obklad, ipe, ipe drevo, montáž drevenej fasády, realizácia drevenej fasády, montáž odvetranej fasády, realizácia odvetranej fasády, montážna firma, odvetraná fasáda

Čo je to odvetraná drevená fasáda?

Ak hovoríme o odvetranej fasáde, jedná sa v tomto prípade o obklad drevenými doskami suchou cestou pomocou závesnej konštrukcie primontovanej k obvodovej stene. Medzi drevenou fasádou a murovanou stenou tak vzniká priestor pre ventiláciu vzduchu, ktorý pomáha ochraňovať murivo pred prebytočnosť vlhkosťou.

Vzduch prúdiaci v medzere medzi murovanou stenou a dreveným obkladom pomáha odvodu vlhkosti a zabraňuje vzniku húb a plesní na murovanej stene. Okrem toho, vzduchová medzera pôsobí ako izolant a tým zlepšuje protihlukové a termoizolačné schopnosti muriva.

odvetraná drevená fasáda, drevená fasáda, drevené obklady na dome, drevený obklad, ipe, ipe drevo, montáž drevenej fasády, realizácia drevenej fasády, montáž odvetranej fasády, realizácia odvetranej fasády, montážna firma, odvetraná fasáda

Výsledkom kvalitne namontovanej odvetranej fasády teda bude zvýšená cirkulácia vzduchu, ktorá ochraňuje stavbu pred vlhkosťou. Odvod horúceho vzduchu v letných mesiacoch vám ušetrí na klimatizácii v letných mesiacoch. Mnohí majitelia si práve pre túto vlastnosť zvolia obloženie domu zo slnečnej strany.

Samozrejme, nie je to len o mnohých praktických benefitoch, ktoré takéto obloženie domu prináša. Odvetraná drevená fasáda zkrášľuje vonkajší vzhľad budovy a významne zvyšuje jeho estetickú hodnotu. Farebné odlišnosti drevených dosiek v kombinácii s kresbou a rôznou štruktúrou vytvárajú pútavé mozaikové efekty, ktoré už od nepamäti lahodia oku.

drevené obloženie domu, drevený obklad na dome, ipe, ipe drevina, drevená fasáda na dome,

Neobyčajný vizuálny efekt sa umocní, ak sa použíjú prémiové exotické dreviny. V tejto realizácii bola použitá drevina Ipe, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie a najkrajšie dreviny na exteriérové využitie. Tá sa okrem svojho krásneho vzhľadu presadila po celom svete vďaka svojej výnimočnej odolnosti, tvrdosti i životnosti. Napokon, pri správnej starostlivosti a pravidelnej renovácii, môže takáta fasáda z Ipe dreviny vydržať aj viac ako 75 rokov.

Drevená fasáda, ipe, ipe drevo, ipe dosky, ipe obklady, montáž drevenej fasády,

Zrealizujeme vašu drevenú fasádu kvalitne a odborne

Spracovaniu dreva na terasy, fasády a podlahy sa venujeme už viac ako 18 rokov. Len s nami máte garanciu kvality odvedenej práce a použitého materiálu. Počas nášho pôsobenia na trhu sa neustále prispôsobujeme novým trendom a inováciám tak, aby sme vám mohli priniesť tie najmodernejšie technológie i postupy v oblasti montáže fasád.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku a my vám vytvoríme unikátny návrh na mieru prispôsobený vašim požiadavkám a individuálnym potrebám.

Pozrite si galériu našich realizácii tu.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, či fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *