Top 5 inšpirácií, kde drevo na fasáde povýšilo estetickú hodnotu domu

V modernej architektúre čoraz viac vidíme využívanie prírodných materiálov. Drevo ako obnoviteľný a recyklovateľný materiál poskytuje stavbám množstvo benefitov. Navyše, jeho nadčasová krása pomáha zosúladiť a zjemniť kontrast medzi stavbou a okolitým prostredím. Pozrite sa na zaujímavé projekty, kde môžete vidieť, ako drevo na fasáde zmenilo až povýšilo celkový vizuál domu.

najtvrdšie drevo, ipe, ipe drevo, ipe fasáda, ipe obklady,

Drevo predstavuje budúcnosť stavebníctva

Mnohí odborníci v oblasti stavebníctva a dizajnu sa zhodujú, že drevo môže postupne nahrádzať iné neekologické materiály. Priemyselná výroba umelých stavebných materiálov sa totiž významne podieľa na produkcii skleníkových plynov.

Drevo, ktoré je ťažené z lesov v rámci trvalo udržateľného hospodárstva podlieha kontrolovanému procesu, kde sa prihliada na udržateľnosť systému. Predstavuje tak jeden z mála obnoviteľných zdrojov, ktoré sa nepodieľajú na významnej tvorbe skleníkových plynov ale naopak, prispievajú k zlepšeniu stavu planéty.

Drevené obklady na dom. Drevený fasádny obklad na dom. Montáž drevenej fasády. Najlepšie dreviny pre dokonalé drevené fasády, drevo na fasáde
Fasádne drevené obklady z Thermo Jaseňa v detaile.

Praktické vlastnosti dreva

Drevo je úžasne versatilný materiál, ktorý môžeme spracovať na rôzne aplikácie. Keďže máme na výber množstvo druhov drevín s odlišnými vlastnosťami i odolnosťou, voľbu môžeme prispôsobiť podľa konkrétneho použitia. Ak napríklad uvažujeme nad využitím dreva v exteriéri, mali by sme siahnuť po odolných exotických drevinách alebo po thermodreve.

Medzi praktické vlastnosti dreva v exteriéri patrí jeho schopnosť termoregulácie. Drevo na fasáde domu pomáha udržiavať stálu teplotu a tak šetriť energie. Okrem toho, má aj dobré protihlukové a izolačné vlastnosti.

Exotické dreviny sa navyše vyznačujú mimoriadnou tvrdosťou, odolnosťou a výbornou stabilitou na vlhkosť. Vďaka tomu prirodzene odolávajú škodcom, plesniam, hnilobe a poveternostným podmienkam. To významne ovplyvňuje ich životnosť, ktorá sa pohybuje od 40 do 80+ rokov podľa typu dreviny.

drevená fasáda, drevené fasády, montáž drevenej fasády, montáž drevených obkladov na dome, drevený obklad na dome, odvetraná drevená fasáda, ipe, realizácia fasády z dreva,
Naša realizácia dreveného obkladu na fasáde z exotického dreva Ipe v Bratislave.

Drevo na fasáde z vizuálneho hľadiska

Drevené obklady na fasáde domu si svoju popularitu získali aj kvôli pútavému vzhľadu. Na výber máme množstvo druhov drevín, ktoré môžeme skombinovať s rôznymi typmi úkladov. Dokážeme tak vytvoriť odlišné efekty, ktoré majú významný vplyv na vonkajšie pôsobenie stavby.

Pre výrazné fasády môžeme zvoliť typ dreviny, ktorá sa vyznačuje širokou škálou farebného prevdenia. Pri správnom úklade tak môžeme vytvoriť až mozaikový efekt. Takýto efekt môžeme vytvoriť napríklad pomocou obľúbeného Červeného Kanadského Cédru.

kanadský céder fasáda, červený kanadský céder, fasáda kanadský céder, drevená fasáda, realizácia drevenej fasády, fasádne obklady kanadský céder
Drevený obklad na fasáde z Červeného kanadského cédru.

Ak chceme vytvoriť elegantnú a modernú fasádu, zvolíme, naopak, drevinu, ktorá má jednoliatejší vzhľad a menej výraznú kresbu. V tomto prípade môžeme použiť napríklad exotické Ipe alebo Cumaru.

Zaujímavé riešenia tiež predstavujú kombinácie vertikálnych, horizontálnych alebo šikmých úkladov tak, aby vytvárali rôzne tvary. Takéto úklady nie sú síce úplne bežné na Slovensku, no dobrá montážna firma dokáže zrealizovať aj projekty, ktoré sa vymykajú tradičným požiadavkam.

S drevom na fasáde teda určite nič nepokazíte. Budete mať výnimočnú fasádu, ktorá upúta pohľady už z diaľky. Zároveň vám prinesie jedinečné praktické benefity, ktoré ocení aj vaša peňaženka.

vonkajší drevený obklad na dom, drevený obklad na dom, drevené obloženie domu, drevené fasády, montáž drevenej fasády, realizácia drevených obkladov na dom

Zrealizujeme Vám ohromujúcu drevenú fasádu s garanciou kvality

Už viac než 19 rokov realizujeme drevené terasy a fasády v top kvalite. Náš poctivý prístup k práci, odbornosť a nekompromisnosť vo využívaní len tých najlepších materiálov zaručujú našim zákazníkom prvotriedne montážne služby.

Zavolajte nám pre cenovú ponuku na mieru.

Pozrite si naše top realizácie drevených terás tu.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *