Top inšpirácie na záhradné terasy v roku 2024

montáž terás, montáž terasy, montáž drevenej terasy, realizácia terás, záhradné terasy inšpirácie, záhradné terasy na mieru

Záhrada je miestom relaxácie a odpočinku. Čo by k tomu mohlo lepšie poslúžiť ako krásna a útulná terasa? V roku 2024 sa dizajn záhradných terás posúva do novej éry, kde moderný vzhľad, kvalitné materiály a udržateľnosť hrajú kľúčovú úlohu. Ak sa pripravujete na vytvorenie alebo obnovu záhradnej terasy, nechajte sa inšpirovať týmito trendmi.

Moderný vzhľad

Drevo stále dominuje svetu záhradných terás a v roku 2024 vidíme posun smerom k modernému dizajnu. V súčasnosti je v móde minimalistický a jednoduchý štýl. To sa odráža aj v dizajne terás. Trendom sú terasy s čistými líniami, jednoduchými tvarmi a bez zbytočných ozdôb. Terasy tiež môžu mať rôzne atypické tvary či zaoblenia, pre zdôraznenie originality a nápaditosti.

inšpirácie na terasu, moderný terasový dizajn, exotická terasa na mieru z Ipe, Ipe terasa, drevená terasa do oblúku, drevená ipe terasa, záhradné terasy inšpirácie

Kvalitné materiály

Drevo je tradičný a overený materiál na terasy, ktorý predstavuje v exteriéri tú najideálnejšiu voľbu. V roku 2024 sa bude klásť dôraz na vysokú kvalitu materiálov, ich dlhotrvácnosť a udržateľnosť. Niektoré typy drevín sú prirodzene odolnejšie a trvácnejšie. Medzi takéto dreviny patrí napríklad:

Exotické dreviny

  • Ipe: Jedná sa o veľmi tvrdé a odolné drevo, ktoré je odolné voči poveternostným vplyvom, hmyzu a plesniam či dokonca ohňu. Aj preto sa mu zvykne hovoriť železné drevo. Okrem vynikajúcich parametrov tiež vyniká elegantným vzhľadom, ktorý ladí k akémukoľvek modernému a exkluzívnemu štýlu. Ipe vám v podobe terasy vydrží aj 80 rokov v plnej kráse a funkčnosti, aj preto predstavuje top voľbu pre náročných.
  • Cumaru: Toto drevo je kvalitou podobné Ipe, je však tmavšie a má jemnejšiu štruktúru. Podobne ako Ipe ho dokážeme zakomponovať do moderných aj tradičných štýlov, kde pozdvihne hodnotu a krásu celého exteriéru. Cumaru je vhodné aj pri náročných podmienkach k vode, bazénom, či na komerčné plochy s vysokou premávkou. Životnosť terasy z Cumaru sa odhaduje na cca 50 rokov.
  • Teak: Teak Barmský, pochádzajúci z dnešného Mjanmarska, je exotické drevo, ktoré je známe svojou tmavou farbou a krásnym vzorom. Ešte donedávna sa vo svete považoval Teak za najlepšiu a najluxusnejšiu voľbu pre záhradné terasy. Dnes už však vieme, že exotické dreviny z Brazílie, ako sú Ipe, Cumaru, či Massaranduba dosahujú rovnakú, či dokonca lepšiu kvalitu i výdrž pre exteriérové použitia.
štýlové moderné terasy, drevená terasa s výhľadom, montáž terasy, exotická drevená terasa, realizácia novej terasy na mieru,

Termodrevo

  • Termodrevo – Thermodrevo je drevo, ktoré prešlo procesom termizácie, teda zahrievania na vysoké teploty za pomoci vodnej pary. Nakoľko sa pri tomto procese nepoužívajú žiadne chemikálie, výsledný produkt je čistý a bezpečný pre zdravie narozdiel od drevín, ktoré sú impregnované škodlivými chemikáliami.

    Termizácia spôsobuje zmeny v štruktúre dreviny v dôsledku čoho je odolnejšie voči vlhkosti a iným poveternostným vplyvom. Tento revolučný spôsob úpravy nám poskytol spôsob, ako môžeme využívať aj lokálne mäkké dreviny a upraviť ich tak, aby dosahovali lepšiu odolnosť aj životnosť. Termodreviny tak predstavujú dobrú voľbu v prípade, že hľadáte ekologický a udržateľný materiál terasu.
realizácia drevenej terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, exotické drevo ipe, drevina ipe, ipe terasové dosky, realizácia terasy, montáž terasy

Pojazdné terasy a multifunkčné riešenia

Rovnako ako sa mení dizajn, mení sa aj spôsob, ako využívame priestor na záhradných terasách. V roku 2024 očakávame vzrastajúci trend pojazdných terás, ktoré umožňujú ľahkú zmenu rozloženia podľa potreby. Tieto terasy sa dajú podľa potreby posúvať, napríklad podľa toho, ako sa mení slnečné svetlo alebo ako sa využíva priestor v záhrade.

Trendom budú aj multifunkčné terasy. Tieto terasy sú súčasťou ďalšieho praktického priestoru v rámci rozšírenia možností použitia, alebo ušetrenia priestoru. Napríklad terasu možno prepojiť so záhradnou kuchyňou alebo exteriérovou obývačkou, či domácim wellnesom. Pri obmedzených priestorových možnostiach tiež môžu byť do dizajnu terasy zakomponované vertikálne obloženia slúžiace ako závesné steny na kvety, záhony či ďalší úložný priestor.

úložný priestor na terase, dizajn terasy, zaujímavé terasy, ipe, ipe terasa, terasa pri bazéne

Kvalitná realizácia terasy od skúsených odborníkov

Ak sa rozhodnete pre moderný a funkčný dizajn, kvalitné dreviny i detailné vypracovanie, vaša záhradná terasa bude nielen očarujúco krásna, ale aj trvácna, praktická a štýlová. Naša spoločnosť sa venuje realizáciám terás už viac než 20 rokov. Naša vášeň pre drevo, bohaté skúsenosti a poctivý prístup k práci nás radia medzi lídrov v oblasti montáže drevených terás na Slovensku.

S nami sa môžete spoľahnúť, že vaša realizácia drevenej terasy bude prebiehať profesionálne a s dôrazom na vysokú kvalitu od návrhu až po montáž. Aj preto poskytujeme garanciu spokojnosti a záruku na naše projekty.

Kontaktujte nás ešte dnes, pre nezáväznú cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si galériu našich nedávnych realizácií záhradných terás.


Dúfame, že vám naše záhradné terasy priniesli dostatok inšpirácie aby ste si v roku 2024 vytvorili terasu svojich snov. Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy.

záhradné terasy inšpirácie, inšpirácie na terasy v roku 2024, trendy drevených terás v roku2024, najnovšie trendy v stavbe terás, nová ipe terasa, terasa z exotickej dreviny IPE po čerstvej montáži, terasové dosky ipe
Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *