Top inšpirácie na drevené fasády v roku 2024

drevené fasády inšpirácie 2024, drevený obklad na dom, drevené obklady na dom inšpirácie, drevená fasáda, drevené fasády inšpirácie

Hľadáte inšpirácie na drevené fasády v roku 2024? Poďte sa s nami pozrieť, čo bude dominovať vo svete drevených fasád domov vrátane najnovších trendov a tipov.

V roku 2024 sa svet dizajnu drevených fasád sústreďuje na udržateľnosť a ekologické riešenia, pričom kľúčovým prvkom sú trvácne a ekologické materiály. Medzi najobľúbenejšie patria odolné a dlhotrvácne exotické dreviny, ako napríklad Ipe a Cumaru, alebo inovatívne termicky upravené drevo – termo drevo.

Udržateľné materiály pre drevené fasády

V roku 2024 dominujú drevené fasády vyrobené z trvácnych exotických drevín, ktoré sú nielen pekné, ale aj odolné voči poveternostným vplyvom. Ipe a Cumaru sa stávajú favoritmi architektov a majiteľov domov pre ich vysokú odolnosť a atraktívny vzhľad. Termicky upravené drevo, známe ako termo drevo, je ďalšou významnou voľbou, zabezpečujúce trvácne vlastnosti a ekologický prístup.

drevené fasády inšpirácie 2024, drevené obklady, exteriérové drevené obklady, moderné trendy

Výhody drevenej fasády

Drevené fasády ponúkajú mnoho výhod, ktoré ich robia neodolateľnými. Ich prírodná krása, schopnosť prispôsobenia sa rôznym architektonickým štýlom a tepelno-izolačné vlastnosti ich robia ideálnou voľbou pre moderné domy. Okrem toho drevené obklady na dome pridávajú teplo a prirodzený dotyk, čím vytvárajú príjemné prostredie. Ich schopnosť regulovať vlhkosť a dobre sa integrovať s inými stavebnými materiálmi zvyšuje ich životnosť a odolnosť.

Moderné prístupy v dizajne drevených fasád

S moderným prístupom v dizajne drevených fasád prichádzajú inovatívne riešenia. Kombinácia rôznych druhov dreva, asymetrické usporiadanie dosiek a hrubé horizontálne alebo vertikálne čiary pridávajú fasáde dynamiku. Interiérové prvky, ako sú veľké okná a balkóny, spolu s drevenými detailmi, vytvárajú harmóniu medzi exteriérom a interiérom. Minimalistický prístup s dôrazom na jednoduchosť a čisté línie je tiež v trende.

drevená fasáda, drevené fasády, montáž drevenej fasády, montáž drevených obkladov na dome, drevený obklad na dome, odvetraná drevená fasáda, ipe, realizácia fasády z dreva, obklad domu drevom
Realizácia dreveného obkladu na fasáde z exotického dreva Ipe v Bratislave.

Inšpirácie na drevené fasády v roku 2024

Medzi populárne trendy v dizajne drevených fasád patria:

  • Kombinácia rôznych materiálov

Drevo sa často kombinuje s inými materiálmi, ako je kov, sklo alebo kameň. Táto kombinácia môže vytvoriť jedinečný a štýlový vzhľad.

obklad domu drevom, drevený obklad na dome, drevené obloženie domu, drevené fasády inšpirácie 2024,
  • Geometrické vzory

Geometrické vzory sú obľúbenou voľbou pre moderné drevené fasády. Môžu vytvoriť dramatický a pútavý vzhľad.

  • 3D efekty

3D efekty sú ďalším spôsobom, ako vytvoriť jedinečný a štýlový vzhľad drevenej fasády. Môžu vytvoriť dojem hĺbky a zaujímavého vzhľadu.

Obloženie domu drevom – zistite top dôvody, prečo sa oplatí mať drevenú fasádu
Naša realizácia drevenej fasády z Kanadského červeného cédru a terasy na novostavbe v Rakúsku.
  • Vytváranie dizajnu samotným vzhľadom drevených dosiek

Jedným z moderných prístupov v dizajne drevených fasád je vytváranie dizajnu samotným vzhľadom drevených dosiek. Niektoré dreviny majú výrazné kresby a štruktúry, ktoré pri správnom úklade dokážu vytvárať pozoruhodné fasády.

Drevo je prírodný materiál, ktorý má jedinečnú kresbu a štruktúru. Táto kresba je spôsobená rôznymi faktormi, ako je napríklad druh dreviny, jej rastové podmienky a spôsob spracovania.

Niektoré dreviny majú výraznejšie kresby a štruktúry ako iné. Medzi tieto dreviny patria napríklad:

  • Ipe – exotická drevina s elegantnou kresbou a hladkou štruktúrou, ktorá vytvára exkluzívny vzhľad.
  • Cumaru – ďalšia exotická drevina s osobitou kresbou a štruktúrou, ktorá dodá stavbe príjemné teplé odtiene v luxusnom prevedení.
  • Kanadský červený céder – drevina s výraznou dekoratívnou kresbou a štruktúrou v krásnych jantárových odteňoch a lesklým povrchom.
  • Thermo jaseň – drevina Jaseň získava termizáciou pútavý tmavohnedý odtieň, ktorý spolu s výraznejšou dekoratívnou kresbou vytvára elegantný zovňajšok pripomínajúci exotické dreviny.
  • Novozélandská termo borovica – drevina s jedinečným vzhľadom, ktorý upúta už z diaľky svojou kontrastnou štruktúrou.

Staviame dychberúce drevené fasády s garanciou kvality

Naša firma pôsobí v oblasti stavby drevených fasád viac ako 20 rokov. S hrdosťou môžeme povedať, že naša práca je postavená na profesionálnom a poctivom prístupe, bohatých skúsenostiach a výbere najlepších materiálov na trhu. Naša firma sa vyznačuje kvalitou, čo potvrdzuje naša dlhodobá prítomnosť na trhu. Poskytujeme garanciu kvality a záruku spokojnosti na všetky naše stavby.

Kontaktujte nás pre nezáväznú cenovú ponuku a pridajte sa tak k spokojným majiteľom očarujúcich drevených fasád aj vy.

Pozrite si našu galériu nedávno dokončených projektov drevených obkladov na dome.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie informácie zo sveta montáže terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *