Top inšpirácie pre drevené terasy okolo bazéna

Top inšpirácie pre drevené terasy okolo bazéna, drevena terasa okolo bazena, vstavané sedenie na terase

Drevená terasa okolo bazéna predstavuje vrchol luxusu a komfortu. Je dokonalým spojením estetických a úžitkových vlastností v exteriéri.

Či už plánujete postaviť na svojom pozemku zapustený alebo nadzemný bazén, vždy musíte premýšľať aj nad okolím bazéna.

Určite totiž nechcete do svojho nového bazéna zanášať nečistoty či blato z okolitého prostredia.

Najlepším riešením pre okolie bazénov bývajú drevené terasy alebo kombinácia drevenej terasy s betónovou dlažbou.

Pri výbere spevnenej plochy okolo bazénu prihliadame na viaceré faktory ako je protišmykovosť materiálu, alebo schopnosť materiálu udržiavať stálu teplotu. Drevená terasa okolo bazéna spĺňa všetky tieto nároky.

Drevená terasa okolo bazéna
Záhradná terasa z tvrdého dreva Ipe

Drevené terasové dosky, obzvlášť tie s vrúbkovaným profilom sú odolné proti šmyku. Drevo sa na slnku na rozdiel od betónu či dlažby neprehrieva a je príjemné na dotyk. Okrem toho vyzerá v kombinácii s bazénom oveľa pôsobivejšie a zvyšuje hodnotu vášho majetku.

Pri stavbe drevenej terasy okolo bazéna je najvhodnejšie zvoliť si tvrdé dreviny ako je Teak, Ipe, Cumaru, Merbau a podobne. Exotické dreviny sú totiž mimoriadne odolné voči akýmkoľvek poveternostným podmienkam, sú stabilné pri teplotných výkyvoch a odolávajú hnilobe či hmyzu.

Životnosť takýchto drevín sa pohybuje v desiatkach rokov, čo znamená že drevená terasa vám vydrží bez problémov po celú dobu užívania bazénu.

Drevená terasa okolo bazéna
Pôvabná drevená terasa okolo bazéna z exotického Teaku

Tieto výnimočné vlastnosti exotických drevín ich predurčujú na dokonalé spojenie s bazénom v exteriéri. Pocit splynutia s prírodou vám nezabezpečí len možnosť skočiť si do vlastného bazéna, ale aj dotyk pokožky s teplým a príjemným drevom.

Drevená terasa okolo bazéna
Drevená terasa z Ipe dreva s oplotením a dômyselným odkladacím priestorom a miestom na sedenie zároveň

Výhodou drevenej terasy je aj jej konštrukčná variabilita a dizajnové riešenia. Okrem toho že sa môže ištalovať aj na nerovný terén, ponúka rôzne spôsoby ako v rámci nej môžete zakomponovať aj iné úžitkové prvky ako napríklad odkladací priestor či letná kuchyňa.

Zaujímavé riešenie drevenej konštrukcie nadzemného bazénu

Drevená terasa okolo bazéna predstavuje okrem svojich praktických vlastností aj unikátny spôsob ako si zkrášliť svoj exteriér. Nie je však pre každého. Drevo je živý materiál ktorý vyžaduje pravidelnú starostlivosť.

Tak ako je potrebná neustála a pravidelná starostlivosť o váš bazén, aj drevená terasa potrebuje pravidelnú a kvalitnú starostlivosť. Renovácia terasy minimálne jedenkrát do roka vám zabezpečí predĺženie životnosti dreviny a zároveň obnovenie jej krásneho vzhľadu.

Drevená terasa okolo bazéna
Drevená terasa okolo bazéna z exotického dreva s vrúbkovaným profilom

Spoločnosť CUMARU s.r.o. vám vie zrealizovať ohromujúcu drevenú terasu s garanciou kvality. V rámci montáže vám vieme ponúknuť výhodné ceny na certifikované terasové dosky najvyššej kvality. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku zadarmo.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *