Ohromujúca drevená fasáda – toto sú naše top realizácie fasád

Drevená fasáda, ipe, ipe drevo, ipe dosky, ipe obklady, montáž drevenej fasády,

Odvetraná drevená fasáda patrí medzi vyhľadávané povrchové úpravy domu. Aj keď v minulosti sme mohli prevažne vidieť drevené obklady len na honosných vilách a domoch, doba sa zmenila. V súčasnosti si stále viac majiteľov domov volí práve drevo pre obklad na svoj dom a to nielen pre jeho podmanivú krásu. Praktické funkcie v spojení s faktom, že drevo je udržateľný a obnoviteľný materiál, z neho robia prvú voľbu v stavebnícvte s ekologickým zreteľom.

V dnešnom článku vám ukážeme niektoré naše najlepšie realizácie drevených fasád a povieme vám o nich niečo bližšie. Vysvetlíme vám tiež, aké výhody prinášajú odvetrané drevené fasády svojim majiteľom. Poďte sa s nami inšpirovať.

Koľko domov, toľko fasád

Ak sa hovorí koľko ľudí, toľko chutí, rovnako môžeme povedať aj koľko domov, toľko fasád. A skutočne, každá drevená fasáda je iná. Vychádza to už zo samej podstaty dreva, pretože každá drevená doska aj z rovnakého typu dreviny je vždy odlišná, unikátna. A keďže sa nenájdu dve rovnaké drevené dosky, ich kombináciou zakaždým dostaneme jedinečný súzvuk prírodného materiálu. Navyše, drevená fasáda sa prispôsobuje architektúre domu a jej individuálnym potrebám.

odvetraná drevená fasáda, drevený obklad na dom, drevené obloženie domu, drevená fasáda, exotická fasáda, moderná fasáda, montáž odvetranej drevenej fasády, realizácia drevenej fasády,

Aj napriek svojej unikátnosti a nápaditému vzhľadu je drevo stále prírodný materiál. Narozdiel od iných umelých materiálov tak nenarúša prirodzené prostredie, ale naopak, dômyselne ho dopĺňa. Práve vďaka tejto vlastnosti sa stáva trendom v modernej architektúre práve drevená fasáda. Drevo pôsobí moderne a štýlovo, no zároveň tlmí výrazný kontrast medzi stavbou a okolitým prostredím.

Použitie drevených obkladov nám pomáha zakomponovať budovy do prírody bez narúšania celkovej harmónie exteriéru. Ak si teda zvolíte drevenú fasádu na svoj dom, získate jedinečný vzhľad, ktorý bude pútať a nadchýnať okoloidúcich už z diaľky.

Moderná Ipe fasáda na novostavbe

Drevená fasáda, ipe, ipe drevo, ipe dosky, ipe obklady, montáž drevenej fasády,

Nádherná drevina Ipe patrí medzi najlepšie drevené obklady do exteriéru. Táto populárna exotická drevinaprvotriedny vzhľad a nevídanú odolnosť. Je síce drahšia oproti ostatným drevinám, avšak jej mimoriadna životnosť vám vykryje náklady z dlhodobého hľadiska. Takáto drevená fasáda vám pri správnej starostlivosti môže vydržať aj viac ako 80 rokov. Navyše, ak ju budete pravidelne renovovať, môže vyzerať ako nová aj po 20 či 30 rokoch.

Pôsobivá fasáda z Kanadského Červeného Cédru

Montáž fasády z kanadského cédru. Drevená fasáda.

Červený Kanadský Céder je vyhľadávanou drevinou pre drevené obklady fasád. Aj keď nie je zďaleka taký odolný ako exotické dreviny a vyžaduje si zvýšenú starostlivosť, majitelia si ho zamilujú pre veľmi pôvabnú kresbu a možnosti farebných kombinácií. Rôzne zafarbenia jednotlivých dosiek vytvárajú zaujímavé až mozaikové efekty a vytvárajú tak naozaj originálne fasády domov.

Top inšpirácie pre drevené fasády

Neošetrená Cumaru fasáda

Ak patríte medzi ľudí, ktorým sa páči pôvodný vzhľad dreva, potom vás očarí táto odvetraná fasáda, ktorú sme realizovali z exotického dreva Cumaru. Fasáda bola montovaná na odolný podkladový hranol piquia 40×60. Vonkajšie Cumaru obklady boli montované na nerezové skrutky, ktoré boli zakryté drevenými záslepkami, vyrobenými z Cumaru dreva na zakázku. Neviditeľné skrutky tak dodávajú dojem plynulého obloženia dreva po obvode.

Ako môžete vidieť, táto fasáda nebola ošetrená olejovým náterom, preto sú na povrchu dreva prítomné „mapy“. Tieto mapy postupne zaniknú vplyvom dažďa, kedy sa vyplaví z dreviny povrchový pigment.

Drevené obloženie z exotického dreva Ipe na Hausboate

Tento moderný hausboat, ktorý slúži ako plnohodnotný celoročný príbytok, sa pýši kvalitnými drevenými obkladmi zvonku aj zvnútra. Drevený obklad fasády, interiérový obklad stien aj drevená podlaha, to všetko bolo nami zrealizované kvalitnou a odolnou drevinou Ipe, ktorá ako jedna z mála drevín dokáže výborne odolávať zvýšeným nárokom tohto okolitého prostredia.

Drevená fasáda samostatnej stavby – domáceho wellnessu

Tento projekt zahŕňal kompletnú stavbu a montáž krytej sauny s vírivkou. Na domáci wellness bol zvonku na fasádne obklady použitý Kanadský Červený Céder. Ten bol použitý aj ako obklad v interiéri na pohľadové steny. Zo zvyškov nespotrebovaného materiálu sme naviac vytvorili originálnu drevenú aplikáciu, ktorá zkrášľuje interiér sauny a dodáva jej unikátnosť. Viac o tejto zaujímavej realizácii sa môžete dočítať v samostatnom článku.

To najlepšie na trhu za férovú cenu

Spoločnosť CUMARU s.r.o. pôsobí v oblasti spracovania drevín na Slovensku už viac ako 18 rokov. Naše bohaté skúsenosti a poctivý prístup k práci nás radia medzi najlepšie firmy na trhu. S nami máte garanciu kvality použitých materiálov aj vykonanej práce. To všetko za použitia najmodernejších technológií a overených postupov na zabezpečenie maximálnej životnosti a prvotriedneho vzhľadu vašich drevených obkladov.

Ak chcete drevenú fasádu, kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Pozrite si galériu našich prác a naše portfólio drevených fasád.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy a fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *