Zle namontovaná terasa a naša oprava s vynikajúcim výsledkom

zle namontovaná terasa, nesprávne namontovaná terasa, zle namontovaná terasa, oprava terasy, Montáž terasovej podlahy

Počas nášho mnohoročného pôsobenia v oblasti realizácie terás sa neraz stretávame so zle namontovanými terasami. Či už sa jedná o nekvalitne namontovanú terasu firmou, alebo zle svojpomocne postavenú terasu, výsledky tejto práce stoja majiteľa v konečnom dôsledku omnoho viac peňazí, ako keby zainvestoval do skutočnej kvality hneď na začiatku.

Príkladom takejto situácie je aj naša nedávna oprava zle namontovanej terasy okolo bazéna. Firma, ktorá robila predchádzajúcu realizáciu terasy, urobila hneď niekoľko chýb pri montáži, v dôsledku čoho sa terasa doslova rozpadla za veľmi krátku dobu. Rozhodli sme sa napísať bližšie o tomto prípade, aby sme vám pomohli sa vyhnúť takejto situácii a dávať si pozor na lacné ponuky od neserióznych firiem.

Pri predchádzajúcej realizácii boli použité terasové dosky Cumaru, čo je za normálnych okolností tvrdá a odolná drevina s veľmi dlhou životnosťou. Spoločnosť, čo realizáciu vykonávala však urobila pri montáži zásadné až amatérske chyby. V snahe ušetriť na materiáli boli pri montáži použité nekvalitné čínske skrutky. Ako podkladové hranoly boli zvolené absolútne nevhodné hranoly z mäkkého smreku.

Smrek je mäkká drevina s veľmi krátkou životnosťou náchylná na hnilobu, plesne a napadnutie drevokazivým hmyzom. Ak použijeme na terasu terasové dosky z exotickej dreviny, základom je použiť podkladové hranoly tiež z exotickej dreviny s podobnou životnosťou a odolnosťou. V opačnom prípade začnú podkladové hranoly degradovať oveľa skôr ako terasové dosky.

Podkladové hranoly zo smreku začali hniť a napadol ich drevokazivý hmyz. Hniloba následne prenikla aj do drahého dreva Cumaru a nenávratne ho poškodila. Jedinou možnosťou bolo terasu odmontovať a namontovať úplne novú terasu od základov.

Pri našich realizáciach sa snažíme dbať na najvyššiu kvalitu prevedenej práce aj použitých materiálov. Inak tomu nebolo ani pri tejto montáži, kde sme teraz zvolili novú exotickú drevinu Ipe a podkladové hranoly z exotického Bangkirai. Terasa bola namontovaná na aretačné skrutky. Výsledok terasy je ohromujúci.

dizajn terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, drevená terasa okolo bazéna, drevo okolo bazénu, montáž drevenej terasy

Pri výbere montážnej firmy stavte na istotu

Pri výbere montážnej firmy pre vašu terasu vám neodporúčame riadiť sa len cenou, ale aj skúsenosťami a portfóliom spoločnosti. Mnohé firmy vám môžu ponúknuť lákavé cenové ponuky, samotná realizácia však môže dopadnúť aj takto katastrofálne. Pretože príliš nízka cena sa vždy odrazí či už na kvalite použitých materiálov, alebo na odvedenej práci.

Naša spoločnosť CUMARU s.r.o. sa venuje už viac ako 18 rokov realizáciám drevených terás, fasád i podláh. Dokážeme zrealizovať akékoľvek požiadavky klienta s dôrazom na vysokú odbornosť prevedenia s garanciou kvalityKontaktujte nás ak si želáte vytvoriť cenovú ponuku na mieru, alebo ak hľadáte niekoho, kto vám prevedie odbornú opravu terasy.

Zaujímajú vás realizácie terás a iné informácie zo sveta spracovania dreva? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *