Drevená podlaha na terasu – 5 dôvodov, prečo si ju zamilujete

realizácia terás, realizácia terasy, montáž drevenej terasy, montáž terás z dreva, terasové dosky montáž, drevené terasy

Drevo je užitočný a praktický materiál, ktorý vás očarí svojou jedinečnou krásou. Jeho nadčasovosť dokazuje fakt, že ľudia využívajú drevo v stavebníctve i dizajne už stovky rokov. V súčasnosti kladieme dôraz nie len na prvotriedny vzhľad a funkčnosť, ale aj na udržateľnosť materiálov. Tu drevo ako obnoviteľný a recyklovateľný materiál opäť dominuje. Aj preto sa stáva top materiálom v modernej architektúre.
Poďte sa s nami pozrieť, prečo je drevená podlaha na terasu tou najlepšou voľbou.

drevená terasa, drevené terasy, ipe, terasové dosky ipe, ipe terasové dosky, montáž drevenej terasy, montáž terasy, realizácia drevenej terasy, realizácia terasy, realizácia terasy v Bratislave, stavba terasy,

1. Nadčasová krása a spojenie s prírodou

Drevené povrchy nám poskytujú pocit útulnosti pretože nám archetypálne pripomínajú naše spojenie s prírodou. Drevené obklady v exteriéri pomáhajú stavbám lepšie zapadnúť do okolitého prostredia tak, aby nenarúšali harmóniu okolia.

Teplé tóny v palete hnedých až jasnooranžových farieb v kombinácii s rozmanitými kresbami a štruktúrami prinášajú nekonečné možnosti prispôsobenia vzhľadu. V závislosti od typu dreviny a dizajnu terasy si tak môžeme vybrať, či chceme moderný, minimalistický vzhľad stavby, pútavý exotický s originálnymi riešeniami, alebo tradičný rustikálny.

Prírodný aspekt dreva ho predurčuje na unikátnosť. Každá terasová doska je totiž neopakovateľný unikát, ktorý v podobe celku prináša terase jedinečný a výnimočný vzhľad.

Top inšpirácie pre drevené terasy okolo bazéna, drevena terasa okolo bazena

2. Príjemné a bezpečné terasové dosky

Drevená podlaha na terasu patrí medzi najobľúbenejšie materiály nie len kvôli svojej vizuálnej podmanivosti. Drevené dosky sú príjemné na dotyk a vďaka svojej termoregulačnej schopnosti ich oceníte najmä v letných mesiacoch. Drevo si udržiava stálu teplotu a bosé nohy nepopáli tak, ako to býva v porovnaní s umelými materiálmi na terase.

Ak si na svoju terasu zvolíte kvalitné exotické terasové dosky, thermodrevo, alebo iné dreviny, ktoré nie sú chemicky ošetrené, teda impregnované, môžete byť skutočne pokojní. Neupravované drevené dosky neobsahujú škodlivé chemikálie, ktoré by predstavovali riziko pre ľudí či okolité životné prostredie.

drevená terasa, ipe dosky, ipe drevo, terasy inpširácie, drevená terasa pri dome, ipe terasové dosky, montáž terasy, montáž a realizácia terás v Bratislave

3. Odolný a dlhotrvácny materiál

Niektoré druhy drevín sa vyznačujú pozoruhodnou odolnosťou a životnosťou v exteriéri. Jedná sa o tvrdé exotické dreviny, ktoré vynikajú vysokou tvrdosťou, hustotou a výbornou stabilitou. To znamená, že mimoriadne dobre zvládajú vonkajšie podmienky a zmeny vlhkosti. Sú tiež prirodzene odolné voči plesniam, hnilobe i škodcom. Ich životnosť sa pohybuje v desiatkach rokov.

Napríklad, exotické Cumaru vám poslúži až 50 rokov, zatiaľ čo „železná“ drevina Ipe vám pri správnej starostlivosti vydrží až 75 rokov.
Vhodnou alternatívou exotickým drevinám sú termicky upravené mäkké dreviny – thermodrevo. To vám v podobe terasy poslúži 20 rokov a viac, v závislosti od používania a starostlivosti o terasu.

vyvysena terasa pri dome, stavba terás, montáž terasy, drevené terasy, realizácia drevenej terasy v Bratislave, montáž drevenej terasy, typy terás

4. Praktické vlastnosti

Pri odolných exotických drevinách môžeme okrem výnimočnej odolnosti a životnosti hovoriť aj o iných praktických benefitoch. Pri bazénoch alebo vo vlhkých podmienkach určite oceníte prirodzené protišmykové vlastnosti dosiek. Štruktúra dreviny zabezpečuje protišmykovosť v podobe drážkovaných aj hladkých profilov dosiek.

Ďalšou výhodou dreva oproti iným materiálom sú tiež jeho termoregulačné vlastnosti, ktoré sme už spomínali vyššie.

Z estetického hľadiska môžeme spomenúť jednu z najväčších predností dreva a to je jeho schopnosť renovácie. Aj napriek tomu, že drevo v exteriéri reaguje na prostredie, postupne stráca farbu a naberá patinu, tieto zmeny vieme zvrátiť a drevo obnoviť do svojej pôvodnej podoby. Zaujíma vás ako? Zistite viac v tomto článku.

montáž terás, montáž terasy, montáž drevenej terasy, realizácia terás, drevená podlaha na terasu,

5. Ekologický obnoviteľný materiál

Drevo, ktoré pochádza z trvalo udržateľne obhospodarovaných lesov pomáha chrániť planétu a prispieva k znižovaniu skleníkových plynov hneď z viacerých dôvodov. Chránené lesy, ktoré slúžia na výsadbu a výrub stromov pomáhajú chrániť tieto územia pred odlesňovaním. V prípade ťažby exotických drevín v krajinách tretieho sveta tiež poskytujú prácu a obživu miestnemu obyvateľstvu a podporujú lokálne komunity.

Odolné a dlhotrvácne dreviny predlžujú celkovú životnosť a využívanie terasy. Tým predchádzajú opätovnej demontáži a novej montáži terasy, čím vznikajú nové požiadavky na materiál a vznik odpadu, čo býva častým javom u menej kvalitných drevín alebo drevoplastových aplikácií.

Drevené terasové dosky sú recyklovateľné a po tom, čo vám prestanú slúžiť ich môžete bezproblémov zrecyklovať.

terasa z exotického dreva, drevená terasa, exotické dreviny na terasu, ipe, ioe drevo, ipe terasa, ipe drevo okolo bazéna, ipe terasa pri bazéne, montáž terasy z exotickej dreviny, montáž terasy

Drevená podlaha na terasu so zárukou kvality

Túžite po dokonalej drevenej terase s garanciou kvality? Ste na správnom mieste. Naša firma pôsobí v oblasti montáže terás už viac než 19 rokov. Pri našej práci využívame top materiály na trhu a najmodernejšie technológie. Spolu s našim odborným a poctivým prístupom k práci tak staviame krásne a spoľahlivé terasy na celý život.

Presvedčte sa sami a pozrite si naše bohaté portfólio realizácií terás.

 Zavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *