7 inšpirácií na dokonalé terasy pri dome

terasy pri dome. Ipe terasa, drevená terasa pri dome, realizácia terasy

Ak uvažujete nad stavbou terasy pri dome, prinášame vám niekoľko inšpirácií našich najlepších realizácií.

Terasa pri rodinnom dome je skvelý spôsob ako elegantne prepojiť interiér s exteriérom a prístup na ňu je komfortnejší ako v prípade terasy oddelenej od domu.V posledných rokoch preto vidíme vzrastajúci trend novostavieb s terasou pri dome pre praktické aj estetické dôvody.

Mnohé terasy pri dome bývajú zastrešené, alebo dokonca kryté v rámci zimnej záhrady. Takéto projekty vynikajú dlhšou životnosťou a nižšími nárokmi na údržbu.

Pri výbere terasy sa preto riadime individuálnymi požiadavkami pri ktorých prihliadame nie len na účel samotnej terasy, ale aj priestorové možnosti, veľkosť pozemku, typ stavby a orientáciu domu, či celkový dizajn.

Pozrite si týchto 7 krásnych terás pri dome a nechajte sa inšpirovať pre váš projekt.

terasy pri dome

1. Naša nedávna realizácia je ukážkou toho, ako efektne dokáže vyzerať prepojenie drevenej fasády domu s terasou pri dome. V tomto prípade išlo o fasádu z Kanadského Červeného Cédru a terasy z exotického Ipe dreva na novostavbe.

terasy pri dome

2. Ukážka veľkej terasy pri rodinnom dome s bazénom z krásneho exotického dreva Ipe. Ipe terasa predstavuje najvhodnejšiu formu terasových dosiek k bazénu, pretože je to mimoriadne odolná a stabilná drevina. Viac sa môžete dočítať v našom článku o drevine Ipe.

terasy pri dome, cumaru terasa s vrúbkovaným profilom, cumaru terasové dosky

3. Ukážka klasickej terasy pri dome s obdĺžnikovým alebo štvorcovým tvarom. Táto terasa je postavená z exotického dreva Cumaru s vrúbkovaným profilom. Cumaru patrí medzi najvyhľadávanejšie tvrdé dreviny pre stavbu terasy najmä vďaka svojej prirodzenej odolnosti a dobrej stabilite aj v náročných exteriérových podmienkach. V porovnaní s Ipe predstavuje porovnateľnú odolnosť za priaznivejšiu cenu. Viac o Cumaru sa môžete dočítať v našom článku o Cumaru dreve.

terasy pri dome, drevena terasa pri dome

4. Na obrázku vyššie môžete vidieť realizáciu terasy pri dome s netypickým oválnym tvarom, ktorý úpúta na prvý pohľad. Tu môžete vidieť príklad, ako aj na malom pozemku vieme kombináciou vhodne vybraného dizajnu terasy a záhradnej architektúry docieliť zaujímavé a efektné exteriérové riešenia.

terasy pri dome, luxusná drevená terasa pri dome

5. Terasy pri dome dokážu povýšiť architektúru novostavby na vyššiu úroveň. Príkladom je táto nami realizovaná dizajnová terasa vyššie, ktorá dokonale lemuje exteriér domu po celej jeho dĺžke a z interiéru tak navodzuje dojem optického zväčšenia priestoru. Keďže na terasu je prístup z každej časti domu na prízemí, stáva sa jeho priamou neoddeliteľnou súčasťou. Takáto terasa vás pri pohľade zvnútra doslova vyzýva aby ste vyšli von.

Terasa z exotickej dreviny Ipe, Ipe exotická terasa, terasy pri dome

6. Ďalšia ukážka klasickej terasy pri dome, ktorá aj napriek svojim menším rozmerom dodáva exteriéru domu ten správny akcent a útulnosť.

terasy pri dome

7. Na obrázku vyššie môžete vidieť neobvyklé riešenie exteriéru v podobe vyvýšenej terasy pri dome s bazénom. Tento projekt dokazuje, že aj pri veľmi obmedzených priestorových podmienkach si môžete na svojom pozemku dopriať trochu luxusu.

Viete už ako by mala vyzerať vaša drevená terasa no stále sa rozhodujete nad výberom terasových dosiek? Prečítajte si náš článok 5 najlepších drevín na stavbu terasy a zistite, aké dreviny sú najlepšie na stavbu terasy a prečo.

Spoločnosť CUMARU s.r.o. poskytuje zvýhodnené ceny terasových dosiek najvyššej kvality v prípade realizácie terasy. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku ak chcete ohromujúcu a kvalitnú terasu na celý život.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *