Exteriérový drevený obklad – všetko čo potrebujete vedieť o drevených fasádach

Odvetraná drevená fasáda, drevená fasáda, drevené obklady na dome, drevený obklad, ipe, ipe drevo, montáž drevenej fasády, realizácia drevenej fasády, Bratislava,

Ak hľadáte riešenie pre fasádu svojho domu, ste na správnom mieste. Dali sme dokopy najdôležitejšie informácie, ktoré potrebujete vedieť, ak sa zaujímate o exteriérový drevený obklad. Zhrnieme si benefity a povieme vám, ktoré druhy drevín sú na túto drevenú aplikáciu najvhodnejšie.

Ak hľadáte pomoc s výberom najvhodnejšieho typu dreviny a projektu pre vašu fasádu, neváhajte nás kontaktovať pre odborné poradenstvo a cenovú ponuku na mieru. Prevedieme vás všetkými dostupnými možnosťami vhodnými pre váš konkrétny projekt a nájdeme pre vás najlepšie riešenie.

Čo je to drevený obklad na dome?

Drevený obklad predstavuje nanesenie ďalšej vrstvy na vonkajšiu stranu budovy. Obklad vytvára ochrannú funkciu steny pod ňou a zároveň tvorí krajší vzhľad. Okrem dreva sa na opláštenie budovy používajú aj iné materiály, ako napríklad PVC, kameň, tehlové pásky, kov a iné druhy materiálov.

Obklad na dome poskytuje množstvo výhod a môže byť použitý na rôzne projekty. Jeho uplatnenie nájdeme ako v exteriéroch tak aj v interiéroch.

odvetraná drevená fasáda, drevená fasáda, drevené obklady na dome, drevený obklad, ipe, ipe drevo, montáž drevenej fasády, realizácia drevenej fasády, montáž odvetranej fasády, realizácia odvetranej fasády, montážna firma, odvetraná fasáda

Výhody dreveného obkladu

Drevené fasády a obloženia sú v poslednej dobe veľmi populárne u architektov, dizajnérov aj stavbárov. Drevo je ekologický a obnoviteľný materiál so schopnosťou vytvárať pôsobivý vzhľad budov. Predstavuje vhodnú voľbu pre každého, kto chce dosiahnuť vizuálne podmanivý zovňajšok svojej nehnuteľnosti.

Drevo ako materiál ponúka množstvo jedinečných výhod:

  • je obnoviteľný zdroj;
  • ohromujúci prírodný materiál, ktorý je atraktívny zrnom i farbou, čo výrazne zvyšuje estetiku vášho domu;
  • šetrné k životnému prostrediu – nízka uhlíková stopa a je možné ho po skončení životnosti recyklovať;
  • ľahký ale pevný materiál;
  • dlhá životnosť a vysoká odolnosť (závisí od druhu dreviny);
  • vynikajúce tepelné a zvukové izolačné vlastnosti.
drevený obklad na dome, drevená fasáda, dizajnová drevená fasáda, odvetraná fasáda, drevené obklady,

Typy drevín pre exteriérový drevený obklad

Vonkajší drevený obklad môže starým budovám dodať nový život alebo sa môžu použiť na vytvorenie úžasných nových stavieb. Dizajnéri sa môžu rozhodnúť opláštiť celú budovu drevom alebo ju použiť na vytvorenie nápadnej fasády či steny. Drevené dosky môžu byť uložené horizontálne, zvislo aj diagonálne čo predstavuje neobmedzené možnosti vytvorenia originálneho vzhľadu.

Nakoľko je drevo ľahko spracovateľný materiál, je možné ho použiť na akékoľvek konštrukčné prvky. Nie všetky druhy drevín sú však rovnaké, a mnohé majú veľmi odlišné vlastnosti aj štýly i povrchové úpravy. Je preto dôležité, aby ste si vybrali ten najvhodnejší druh dreviny pre váš projekt a potreby. Nezabúdajte že ceny rôznych druhov drevín sa veľmi líšia, preto váš rozpočet ovplyvní aj materiál, ktorý môžete na svoju fasádu použiť.

Toto sú najpoužívanejšie a najvhodnejšie dreviny pre využitie na drevené obklady:

Kanadský Červený Céder

Kanadský červený céder patrí medzi mäkké dreviny a preto jeho životnosť na fasáde domu nie je príliš dlhá. Ak sa však o túto drevinu budete pravidelne starať a ošetrovať ju, bude vám prinášať veľa radosti. Tento typ dreveného obkladu je populárny medzi majiteľmi domov pre svoj mimoriadne krásny vzhľad. Farebná pestrosť rôznych dosiek v kombinácii s výraznou elegantnou kresbou vytvárajú pôsobivé fasády, ktoré si ľudia všímajú už z diaľky.

červený kanadský céder, kanadský céder, drevené dosky červený kanadský céder, drevená fasáda, drevené obklady na dome, drevený obklad červený kanadský céder

Ipe

Exotické drevo Ipe patrí medzi najodolnejšie a najtvrdšie dreviny, ktoré sa v stavebníctve využívajú. Ipe sa zvykne hovoriť aj železné drevo, pretože sa v triede odolnosti radí medzi materiály ako sú betón či dokonca oceľ. Túto vlastnosť ocenia majitelia domov najmä v súvislosti s tým, že je to nehorľavé drevo a má protipožiarne schopnosti.

Ani vzhľad tejto dreviny nezaostáva za jej pozoruhodnými vlastnosťami. Husté zrno, krásne svetlohnedé zafarbenie a podmanivá kresba vytvárajú ohromujúci vizuálny zážitok pre akékoľvek exteriérové i interiérové použitie. Cena Ipe dreva je síce vyššia, avšak náklady na drevené obklady sa vám vrátia v životnosti fasády. Pri dobrej starostlivosti vám môže vydržať aj viac ako 80 rokov.

Drevená fasáda, ipe, ipe drevo, ipe dosky, ipe obklady, montáž drevenej fasády,

Cumaru

Prekrásne exotické drevo Cumaru má podobné vlastnosti ako Ipe. Má vysokú hustotu i tvrdosť, je odolné voči akýmkoľvek poveternostným podmienkam. Podobne ako Ipe sa Cumaru tiež radí v požiarnej odolnosti do triedy A. Cumaru má zlatohnedú až tmavohnedú farbu a predstavuje lacnejšiu alternatívu k drahším exotickým drevinám akými sú Ipe či Teak. Životnosť drevených obkladov na fasáde z Cumaru môže dosiahnuť pri pravidelnej údržbe a ošetrovaní vyše 50 rokov.

cumaru, cumaru fasáda, cumaru obklady, drevené obklady, drevené obklady cumaru, drevená fasáda, drevená fasáda z cumaru

Cena dreveného obkladu na dome

Cena drevenej fasády závisí od druhu použitej dreviny, spôsobu prevedenia, rozmerov a mnoho ďalších faktorov. Nakoľko každá fasáda je unikátna a originálna ako samotná stavba, cenu nie je možné určiť bez individuálnej ponuky vytvorenej na mieru konkrétnemu projektu.

Ak si želáte vytvoriť cenovú ponuku na mieru, kontaktujte nás ešte dnes. Naši odborníci vezmú do úvahy všetky dôležité informácie, aby vám zaistili konkurencieschopnú cenu. Máme viac než 18 rokov skúseností v tomto odvetví a zaväzujeme sa poskytovať projekty na najvyššej úrovni.

Sme presvedčení, že drevené obklady sú ideálnym riešením pre každého, kto chce modernizovať svoj domov. Pre viac informácií si môžete prečítať naše ďalšie články na túto tému:

10 dôvodov, prečo sa oplatí dať si drevený obklad na dom
Odvetraná drevená fasáda – táto nádherná realizácia vás očarí

odvetraná drevená fasáda, drevený obklad na dom, drevené obloženie domu, drevená fasáda, exotická fasáda, moderná fasáda, montáž odvetranej drevenej fasády, realizácia drevenej fasády,

Ohromujúci exteriérový drevený obklad s garanciou kvality

Spoločnosť CUMARU s.r.o. poskytuje prvotriedne služby v oblasti realizácie drevených fasád a iných aplikácií z dreva. Naše skúsenosti, odbornosť a poctivosť v kombinácii s najmodernejšími technológiami a top materiálmi vám zaistia očarujúcu drevenú fasádu s garanciou kvality.

Pozrite si galériu našich realizácií drevených obkladov na dome.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, či fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *