Terasové dosky Ipe – spoznajte ich krásu a hodnotu na tejto luxusnej realizácii

drevená terasa, drevené terasy, ipe, terasové dosky ipe, ipe terasové dosky, montáž drevenej terasy, montáž terasy, realizácia drevenej terasy, realizácia terasy, realizácia terasy v Bratislave, stavba terasy,

Viete čo chýba honosnej ville s priestranným pozemkom k dokonalosti? No predsa prémiová drevená terasa. Len vďaka nej nadobudne exteriér tú správnu atmosféru, ktorá prináša kombináciu luxusu i útulnosti v jednom. Túto realizáciu terasy v obci Trávnik sme podrobne zdokumentovali, aby sme vám predviedli terasové dosky Ipe v plnej kráse.

Poklad z Amazonu

Pri stavbe terasy máme na výber množstvo drevín a iných materiálov, avšak len niektoré druhy dreva spĺňajú vysoké nároky na kvalitu, dlhú životnosť a prvotriedny vzhľad. Exotické dreviny rozhodne patria medzi najlepší stavebný materiál na terasy, pretože majú vysokú odolnosť a trvácnosť. Najodolnejšou a najobľúbenejšou exotickou drevinou, ktorá sa používa na montáž terás je bezpochyby železné drevo Ipe.

Drevina Ipe pochádzajúca z tropických brazílskych pralesov vyniká mimoriadnou tvrdosťou a hustotou vlákien, vďaka čomu má doslova železnú odolnosť. Aj preto sa radí v triede odolnosti medzi materiály ako je zbrojárska oceľ či betón. I napriek tomu, že hovoríme o dreve, je to materiál, ktorý nehorí. Patrí do triedy A v požiarnej odolnosti a preto sa často využíva na verejných projektoch i v krajinách s vysokým výskytom požiarov.

Terasové dosky Ipe, ipe terasa, ipe drevo, montáž terasy, realizácia terasy, ipe terasové dosky, realizácia terasy Bratislava,

Výnimočné funkčné vlastnosti dreva Ipe mu neuberajú na krásnom vzhľade. Práve naopak, jeho štruktúra, farba a podmanivá kresba je dôvod, prečo je Ipe obľúbenou voľbou v terasovej architektúre. Odtieň terasovej dosky Ipe sa môže pohybovať od svetlej hnedej po tmavohnedú s rôznymi prímesami olivovohnedej, okrovej až hlbokej tmavej farby. V kombinácii s rôznorodou kresbou tak položenie terasových dosiek vytvára skutočne pútavý mozaikový celok.

Terasové dosky Ipe dokážu výborne odolávať zvýšenému náporu prevádzky aj akýmkoľvek poveternostným vplyvom vrátane mrazov i nadmernej vlhkosti. Ipe si preto svoje uplatenie nachádza aj tam, kde iné materiály či dreviny nie sú vhodné na použitie. Reč je napríklad o terasách okolo bazénov, mólach postavených na mori, či chodníkoch a verejných terasách s veľkou premávkou.

Terasové dosky Ipe, ipe terasa, ipe drevo, montáž terasy, realizácia terasy, ipe terasové dosky, realizácia terasy Bratislava,

Pri pravidelnej a správnej starostlivosti a ošetrovaní terasových dosiek, vám Ipe terasa môže vydržať až 80 rokov. Táto úctyhodná životnosť vám vykryje vyššie vstupné náklady na realizáciu terasy. Terasové dosky Ipe síce patria medzi drahšie terasové materiály, ich trvácnosť a neskutočná odolnosť vám však v konečnom dôsledku peniaze ušetria.

Ak sa chcete dozvedieť viac užitočných informácií o Ipe dreve na terasy, prečítajte si naše populárne články:

Ipe drevo – top 5 použití železnej dreviny
Ipe terasa – prečo je Ipe najlepšou drevinou na stavbu terasy a obklad fasády?
Ipe terasa – ako sa starať o Ipe terasu?

Ipe terasa, terasové dosky ipe, ipe terasové dosky, ipe, ipe drevo, ipe na terasy, terasa z ipe, montáž terasy, montáž ipe, realizácia terás bratislava, realizácia terasy v Bratislave

Vzácne Ipe si vyžaduje vzácne spracovanie

Neuspokojte sa s priemerom. Zvoľte si to najlepšie na trhu a užívajte si ohromujúcu terasu na celý život. Spoločnosť CUMARU s.r.o. vám zrealizuje montáž terasy s garanciou kvality. Naše mnohoročné skúsenosti v oblasti realizácií terás v kombinácii s odborne a poctivo vykonanou prácou z nás robia top realizátorov terás na Slovensku.

Pozrite si galériu našich realizácií terás.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta stavieb a renovácií terás.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *