Krásne inšpirácie na terasy pri rodinných domoch

realizácia drevenej terasy, ipe terasa, ipe, ipe drevo, drevená terasa, montáž drevenej terasy na mieru, exotické drevo na terase, ipe terasové dosky

Uvažujete nad stavbou terasy pri dome a rozmýšľate nad vhodným materiálom a prevedením? Nechajte sa inšpirovať našimi realizáciami, pri ktorých sme terasy pri rodinných domoch povýšili na hodnotnejší, krajší a praktickejší priestor.

Vyvýšená terasa pri dome, terasy pri rodinných domoch

Kľúčový faktor pre stavbu terasy

Výber materiálu na exteriérovú terasu je zásadný a priamo ovplyvní životnosť i vzhľad tejto stavby. Preto je veľmi dôležité, aby ste poznali rôzne vlastnosti a schopnosti materiálu, pre ktorý sa nakoniec rozhodnete. V stávke by preto nemal byť len rozpočet, teda cena terasových dosiek a montáže, ale aj iné faktory.

Ak túžime po terase, ktorá bude vyzerať krásne po mnoho rokov a zároveň bude bezproblémovo slúžiť bez náročnej údržby, potom sú exotické dreviny najlepšia voľba na montáž terasy. Terasové dosky z exotických drevín sa vyznačujú výnimočnou odolnosťou, tvrdosťou a stabilitou v exteriéri.

montáž terás, montáž terasy, montáž drevenej terasy, realizácia terás, terasy pri rodinných domoch
Terasa pri rodinnom dome z pôvabného a odolného dreva Ipe môže poslúžiť majiteľom až 75 rokov.

Prirodzene odolajú plesniam, hnilobe aj drevokaznému hmyzu, takže sa nemusíte obávať ich rýchlej degradácie tak, ako je tomu v prípade lacných mäkkých drevín. Okrem mimoriadnej rezistencie vynikajú aj pôsobivým vzhľadom, ktorý sa dokonale prispôsobí rôznym štýlom a prevedeniam.

Terasové dosky z exotických drevín ako Ipe, Cumaru či Teak tak vydržia desiatky rokov (50 rokov a viac) a bezproblémov znesú i skutočne náročné vonkajšie podmienky. Aj preto ich často vidíme pri bazénových terasách, ako móla pri vodných plochách, na palubiach lodí či dokonca na veľkých verejných a komerčných terasách s hustou premávkou.

drevená pergola, ipe terasa, ipe montované na deck wise spony, kryta terasa, terasa s pristreskom, exoticka terasa, terasy pri rodinných domoch

Exotické dreviny sú teda bezkonkurenčne najlepším materiálom na terasy pri rodinných domoch. Vhodnou a dostupnejšou alternatívou môžu byť aj thermodreviny, ako napríklad Thermo Jaseň či Thermo Borovica. Thermodreviny sú termicky upravené mäkké dreviny z mierneho podnebia.

Špeciálnou tepelnou úpravou sa zlepšujú vlastnosti drevín, vďaka čomu získajú lepšiu odolnosť a dlhšiu životnosť bez použitia chemikálií. Ak si zvolíte terasové dosky z termodreva, vaša terasa vám poslúži cca 20 rokov a viac podľa starostlivosti.

drevené oplotenie terasy, terasy pri rodinných domoch, terasa pri dome

Inovatívne dizajny s praktickými vychytávkami

Ak máme jasno v tom, aký materiál chceme na terasu, nasleduje rozhodnúť sa pre dizajn terasy. Môžeme si vybrať niečo jednoduché a klasické, alebo povoliť uzdu fantázii. Terasový priestor tak môžete rozšíriť o ďalšie praktické a estetické riešenia pomocou rôznych aplikácií a doplnkov vyrobených na mieru.

Súčasťou terasy môže byť napríklad praktická ľavica na sedenie, ktorá zároveň slúži aj ako extra úložný priestor. Ak túžime po väčšom súkromí, môžeme si dať k terase vyhotoviť elegantné zásteny, ktorých súčasťou môžu byť aj záhony či kvetináče. Majitelia si tiež radi volia rôzne estetické oplotenia terasy pre zvýšenie bezpečnosti pri pobyte na terase.

nová terasa, stavba terasy, montáž drevenej terasy, realizácia terasy, cena terasy, ipe, terasa, ipe terasa, terasové dosky ipe, terasa s bazénom
úložný priestor na terase, dizajn terasy, zaujímavé terasy, ipe, ipe terasa, terasa pri bazéne

Očarujúce terasy pri rodinných domoch so zárukou kvality len od CUMARU

Naša spoločnosť stavia terasy už 20 rokov a patríme medzi lídrov v tejto oblasti. Za našim úspechom stojí odbornosť a poctivý prístup k práci. Nikdy nerobíme kompromisy v kvalite montáže a výbere materiálov, pretože pre našich zákazníkov chceme len to najlepšie. Preto naše terasy staviame s garanciou kvality a obracia sa na nás stále viac nových majiteľov.

Pridajte sa aj vy k spokojným majiteľom krásnych terás a kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *