Top inšpirácie na terasy pri dome v roku 2023

Ipe terasa, Ipe terasové dosky, drevená terasa pri dome, montáž drevenej terasy, drevené terasové dosky v prémiovej kvalite

Uvažujete nad stavbou terasy a hľadáte najaktuálnejšie trendy v stavbe terás? Poďte sa s nami pozrieť na top inšpirácie na terasy pri dome v roku 2023 a zistite, aké materiály a štýly sú najlepšie z vizuálneho i praktického hľadiska.

drevo okolo bazéna, drevena terasa, terasa s bazenom, ipe drevo, ipe terasa, terasa s bazenom a virivkou, zahradna terasa, drevena zahradna terasa
Realizácia exotickej terasy pri dome s bazénom a vírivkou z našej dieľne.

Funkčný dizajn

Súčasným trendom v exteriérovom dizajne je funkčný prístup. Dôraz sa kladie najmä na minimalistické a čisté línie a kvalitné prevedenie ohľadom na okolité prostredie. Moderný prístup v terasovom stavebníctve prihliada nie len na vizuálny aspekt materiálov, ale aj na ich ideálny pomer výkonu a životnosti.

Pri terasovom dizajne tak vidíme tendenciu využívať dlhotrvácne udržateľné materiály v kombinácii s multifunkčným dizajnom, ktorý rozširuje účel terasy. Vďaka rozšíreniu použitia terasy dokážeme významne ovplyvniť a zefektívniť komfort i bezpečnosť terasového priestoru.

Vyvýšená terasa pri dome, terasy pri dome
Naša realizácia vyvýšenej terasy pri dome so schodmi z prémiového exotického dreva Ipe s drážkovaným profilom.

Top terasové materiály

Ak hľadáte správny materiál na terasu, potom sa určite zamýšľate nad ideálnou voľbou. Z hľadiska pomeru ceny, vzhľadu a vysokej kvality sú top voľbou práve exotické dreviny. Terasové dosky z exotických drevín totiž poskytujú najlepší výkon spomedzi všetkých terasových materiálov a navyše vytvárajú unikátny a prémiový vizuál.

montáž terás, montáž terasy, montáž drevenej terasy, realizácia terás, terasy pri dome,
Krásna terasa z top prémiovej exotickej „superdreviny“ Ipe z našej realizácie.

Tropické dreviny

Exotické drevo na terasu je vysoko odolný materiál voči plesniam, hnilobe a drevokaznému hmyzu. Odolá náročným poveternostným vplyvom a udržiava si svoju kvalitu aj po mnohých desaťročiach. Životnosť najlepších tropických drevín, ako je Ipe, Cumaru, či Teak, sa pohybuje okolo 80 rokov. To všetko bez akejkoľvek nutnosti chemickej alebo tepelnej úpravy, takže je maximálne bezpečné na použitie pre ľudí aj životné prostredie.

Exotické terasy sa vyznačuju mimoriadne pekným vzhľadom s hladkou povrchovou štruktúrou a krásnou dekoratívnou kresbou v romanitých odtieňoch. Absencia hrčí a nedokonalostí vytvára elegantný povrch ktorý dodáva exteriéru exkluzívny nádych.

thermo jaseň, terasa a obklad z thermo jaseňa,
Krytá terasa s estetickým vertikálnym obložením z Thermo Jaseňa.

Termo drevo

Ekologickou a dostupnejšou alternatívou exotickým drevinám je čoraz populárnejšie termo drevo. Thermodrevo je koncový produkt tepelného spracovania, pri ktorom sa mäkké lokálne dreviny zahrievajú na vysokú teplotu. Týmto procesom dôjde k zničeniu živnej pôdy pre mikroorganizmy a výrazne sa obmedzí schopnosť absorpcie vody.

Vďaka tomu sa zníži miera zmršťovania a rozpínania materiálu až o 70%. Termizované terasové dosky sú tak stabilnejšie a odolnejšie, čím sa výrazne predlžuje ich životnosť v exteriéri. Medzi vizuálne najprívetivejší variant thermo dreva sa považuje Termojaseň s peknou dekoratívnou kresbou a príjemnou tmavohnedou farbou. Životnosť termodreva sa odhaduje na cca 25 rokov a viac podľa úrovne starostlivosti a klimatických podmienok v danej oblasti.

realizácia drevenej terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, exotické drevo ipe, drevina ipe, ipe terasové dosky, realizácia terasy, montáž terasy, terasy pri dome,
Realizácia tejto Ipe terasy pri dome zahŕňala vyhotovenie unikátnych doplnkov na mieru, ktoré pozdvihli a doplnili celkový dojem terasového priestoru.

Staviame vysokokvalitné terasy pri dome so zárukou krásneho vzhľadu a dlhej životnosti

Naša precíznosť a odhodlanosť realizovať terasy v najvyššom štandarde nás radí medzi lídrov na trhu. Vďaka 20-ročným skúsenostiam v oblasti montáže terás sme si dokázali overiť najlepšie montážne postupy a top materiály na trhu. Aj preto staviame terasy s garanciou kvality. Presvedčte sa sami, pozrite si naše portfólio drevených terás.

Pridajte sa k množstvu spojkojných majiteľov terás aj vy. Zavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Zaujímajú vás ďalšie inšpirácie na terasy pri dome v roku 2023? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

2 názory na “Top inšpirácie na terasy pri dome v roku 2023” on “Top inšpirácie na terasy pri dome v roku 2023

 1. juraj trnovec napísal:

  Chcel by som v RD zrealizovať drevenú terasu materiál IPE al. iné exot. drevo.
  Výmera cca 20 m2, exteriér.
  Adresa BA – Ružinov.
  s pozdravom
  Trnovec J.

  • Cumaru s.r.o. napísal:

   Dobrý deň, prosím kontaktujte nás priamo na tel. číslo +421 905 604 717 alebo e-mailom na cumaru@cumaru.sk pre urýchlenie procesu vypracovania cenovej ponuky.
   Ďakujeme a prajeme príjemný deň.
   CUMARU tím

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *