Top inšpirácie pre drevené balkónové terasy

Patríte medzi tých ľudí, ktorí si chcú užívať mestský život no zároveň chcú mať neustály kontakt s prírodou? Potom je práve pre vás drevená balkónová terasa tým najlepším riešením!

Drevená terasa premení váš balkón v mestskej džungli na oázu pokoja. Bude to miesto, kde si budete chcieť vychutnávať oddych kedykoľvek to bude možné.

Pozrite sa na naše najlepšie realizácie balkónových terás a nechajte sa inšpirovať:

drevene balkonove terasy, Ipe terasa, balkonova terasa ipe
Balkónová terasa z exotického dreva Ipe z našej realizácie

Drevo je príjemný ukľudňujúci materiál, ktorý má výborné praktické aj estetické vlastnosti. Jeho termoizolačnú vlastnosť oceníte najmä v letných horúcich dňoch, kedy si drevo udrží svoju stálu teplotu a neprehreje sa od slnka. Nebude tak sálať prebytočné teplo ešte niekoľko hodín po západe slnka, ako je to v prípade iných materiálov ako je betón či zámková dlažba.

Kvalitne postavená terasa s vhodným výberom dreva povýši vizuálnu hodnotu vášho balkónu na vyšší level a umocní zážitok z pekného výhľadu. Okrem vizuálneho zážitku takáto terasa zvyšuje hodnotu vášho majetku a jeho lukrativitu, čo určite oceníte pri predaji nehnuteľnosti.

Drevená terasa na balkóne umocní zážitok z pekného výhľadu

Čerešničkou na torte je skutočnosť, že drevo je ekologický, recyklovateľný materiál. Po skončení funkčnosti terasové dosky netvoria odpad, môžete ich recyklovať a nezaťažíte tým životné prostredie.

Ak si však pre svoju balkónovú terasu zvolíte exotickú drevinu ako je Ipe, Cumaru, Teak, Massaranduba, Merbau a podobne, potom s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete musieť uvažovať nad recykláciou svojich terasových dosiek. Exotické dreviny majú totiž životnosť 30 rokov a viac, takže vám budú slúžiť skutočne po dlhú dobu.

drevene balkonove terasy
Luxusné exotické dreviny ako Ipe sú najžiadanejším materiálom pre drevené balkónové terasy

Čo zvážiť pred tým, než si zaobstaráte drevenú balkónovú terasu

Drevo je prírodný materiál, ktorý podlieha poveternostným podmienkam ako je slnečné žiarenie, dážď, sneh, mráz, hmyz a podobne. Vplyvom najmä slnečného žiarenia začnú drevené terasové dosky postupne naberať sivú patinu.

Vzhľad zvetraných terasových dosiek sa však dá prinavrátiť a pri pravidelnej starostlivosti a refreshi vašej terasy bude vyzerať ako nová po mnoho rokov. Pravidelná renovácia drevenej terasy je mimoriadne dôležitá pre zachovanie top kvality a predĺženie životnosti vašej terasy.

drevene balkonove terasy, cumaru terasa po renovacii
Staršia Cumaru terasa po renovácii vyzerá takmer ako nová.

O svoju drevenú terasu sa preto budete musieť pravidelne starať. Odporúčame ju renovovať dvakrát, minimálne jedenkrát do roka. Viac užitočných informácií vrátane krokov kvalitnej renovácie si môžete rečítať v našom článku: Profesionálna renovácia a obnovenie drevenej terasy krok za krokom.

Stavba balkónovej terasy si okrem výberu kvalitných terasových dosiek vyžaduje aj skúsených montážnikov. Odbornosť a poctivosť vykonanej práce či skúsenosti a poznatky správania sa jednotlivých drevín v rôznych podmienkach sú faktory, ktoré sa odzrkadlia na vzhľade, funkčnosti a životnosti terasy.

drevene balkonove terasy

Spoločnosť CUMARU s.r.o. sa špecializuje na realizáciu drevených terás už viac ako 17 rokov. Garantujeme vám vysokú kvalitu terasových dosiek aj montáže. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Páčili sa vám naše inšpirácie pre drevené balkónové terasy? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, či fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *