Realizácia dizajnovej terasy do oblúku

realizácia terasy, ipe drevo. ipe terasa, exotická terasa, montaz terasy, dizajnova terasa, terasa do obluka, oblukova terasa, záhradné terasy na mieru

Ak plánujete stavbu terasy na svojom pozemku, určite sa rozhodujete nad mnohými faktormi ako sú dizajn, poloha či samotná rozloha. Realizácia terasy nepochybne obnáša aj správny výber materiálu.

Ak sa máme pozrieť na montáž terasy z hľadiska výberu materiálu, potom z našej viac ako 18-ročnej skúsenosti v oblasti stavby terás rozhodne odporúčame drevo.

Nie každé drevo je však vhodné na exteriérové využitie a niektoré dreviny sú odolnejšie a trvácnejšie ako tie druhé. V skratke sa dá povedať, že najprémiovejšou voľbou pre dokonalú terasu sú super- tvrdé exotické dreviny ako Ipe, Cumaru, Teak, Massaranduba, Merbau a iné.

Po tom nasleduje cenovo dostupnejšie thermodrevo, teda termicky spracované mäkké dreviny. Tie vďaka revolučnej úprave získavajú skvelé vlastnosti pre využitie v exteriéri.

A síce tieto dreviny sú drahšie v porovnaní s lokálnymi drevami, ich kvalita a životnosť vám vykompenzujú vstupné náklady z dlhodobého hľadiska. Terasa z exotickej dreviny vám totiž vydrží až 4-krát dlhšie a odolá i veľmi nepriaznivým vonkajším podmienkam, plesni i drevokazivému hmyzu.

Z hľadiska dizajnu je väčšina drevených terás stavaná v klasickom štýle, lemujúcom časť alebo celú jednu stranu domu, kedy hovoríme o terase pri dome. Zväčša má štvorcový alebo obdĺžnikový prierez a predstavuje spojenie interiéru hlavnej izby s exteriérom.

Pri návrhu a realizácii terasy však môžeme zájsť oveľa ďalej a vieme vytvoriť aj zaujímavé tvary a neobvyklý dizajn. Príkladom toho je jedna z našich posledných realizácií, kedy sme vytvorili drevenú terasu pri dome do oblúku.

Realizácia terasy z Ipe dreviny a jej úžasné výhody

Oblúkový dizajn terasy ešte viac zvýrazňuje krásne terasové dosky zo vzácneho Ipe dreva. Takto zrealizovaná terasa pri dome má hneď niekoľko výhod. Kvalitnou montážou a vhodným výberom dreva sa nebojíme povedať, že životnosť tejto terasy pri pravidelnej starostlivosti môže dosiahnuť 80+ rokov.

Navyše, okrem dlhotrvácnosti sa nový majiteľ terasy môže tešiť z prirodzeného materiálu príjemného na dotyk s termoizolačnými vlastnosťami. Terasa sa neprehreje v horúcich letných dňoch a nebude sálať neželané teplo. Drevo je tiež protišmykové a neobsahuje žiadne zdraviu škodlivé látky.

Ďalšou nespornou výhodou takejto terasy z Ipe dreviny je aj jeho protipožiarna vlastnosť. Pri požiari toto drevo nezhorí ani nešíri oheň.

Odolnosťou sa dokoca radí medzi materiály ako je zbrojárska oceľ či betón. Preto sa majiteľ naozaj nemusí obávať znehodnotenia či postupnej degradácie terasy ako je tomu v prípade mäkkých drevín či napríklad kompozitu.

V neposlednom rade treba spomenúť prémiový vzhľad ipe terasových dosiek v kombinácii s dizajnom do oblúku. Krásna farba, kresba a celkový charakter tejto exotickej dreviny je naozaj výnimočnou kombináciou.

A aj keď terasové dosky po čase zvetrajú, úžasnou výhodou dreva je, že sa dá renovovať. Profesionálnou renováciou môžete obnoviť vzhľad svojej terasy tak, že bude vyzerať i po rokoch ako nová.

Nižšie môžete vidieť aj iné dizajnové terasy netradičných tvarov z našich realizácií:

Ak hľadáte správneho partnera pre realizáciu vašej terasy ste na správnom mieste. Spoločnosť CUMARU s.r.o. vám ponúka certifikované terasové dosky s odbornou, poctivou montážou a garanciou najvyššej kvality. Sme jednotkou na trhu pre vašu vysnívanú terasu. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Zaujíma vás realizácia terasy a iné informácie ohľadom dreva? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *