Drevený obklad na terasu – top dôvody, prečo si zvoliť práve drevo

drevený obklad na terasu, ipe, ipe terasa, terasové dosky ipe, moderná drevená terasa, exotická terasa

Klasická drevená terasa je tradičným a nevyhnutným doplnkom každého obytného domu. Dobre postavená a priestranná terasa poskytuje praktický i estetický priestor na zábavu i relax na záhrade. Jej ďalším benefitom je aj fakt, že zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti, v prípade, že sa ju rozhodnete predať.
V dnešnom článku sa dozviete top dôvody, prečo je drevený obklad na terasu najlepšou voľbou.

Drevený obklad na terasu zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti

Ak od svojich investícií vždy očakávate návratnosť, potom je drevená terasa vašou voľbou. Drevené terasy majú oproti konkurenčným materiálom až 80% návratnosť investícií. Len na porovnanie, kompozitné terasy majú iba 68% návratnosť investícií. Dôvodom je fakt, že drevo je jednoducho najlepší materiál z hľadiska pomeru ceny a kvality. Krásne terasové dosky z dreva sú tiež atraktívnejšie pre potenciálnych kupcov než terasy z iných materiálov.

Drevo môže byť skutočne hodnotnejším materiálom ako kompozity, dlažby a iné materiály na stavbu terás. Je však potrebné starostlivo zvážiť typ dreviny, ktorú si na svoju terasu vyberiete. Drevo, ktoré si vyberiete na terasu totiž bude mať významný vplyv na potrebu starostlivosti, životnosť a celkové náklady na životný cyklus.

drevený obklad na terasu
Exotické terasové dosky Ipe nádherne dopĺňajú exteriér a dodávajú moderný i prírodný charakter zároveň. Táto terasa bola realizovaná našou spoločnosťou.

Drevená terasa skrášľuje exteriér domu

Drevo predstavuje nadčasový stavebný materiál, ktorí ľudia s obľubou využívajú už stovky rokov. Nikdy nevyjde z módy a svoje uplatnenie nachádza aj v najmodernejších architektonických projektoch. Jeho praktické benefity, krása i pocit spojenia s prírodou, ktorý v nás vyvoláva, sú hlavným dôvodom, prečo si dávame drevené obklady na terasu, podlahu v interiéri aj fasádu domu.

Dobre navrhnutá a postavená terasa zaujímavo doplní exteriér domu bez toho, aby narúšala okolité prostredie. Drevo je univerzálny element, takže sa podľa typu dreviny a dizajnu dokáže prispôsobiť skutočne každému štýlu a celkovému dojmu stavby.

Exotické dreviny poskytujú prémiový vzhľad s elegantnou povrchovou štruktúrou vo farebných prevedeniach podľa každého vkusu.

drevo okolo bazéna, drevena terasa, terasa s bazenom, ipe drevo, ipe terasa, terasa s bazenom a virivkou, zahradna terasa, drevena zahradna terasa
Exotické dreviny sú vhodné na použitie okolo bazénov, pretože výborne odolávajú vlhkosti. Fotografia z našej realizácie.

Tvrdé drevo je odolný a dlhotrvácny materiál

Niektoré druhy drevín nám na terase môžu slúžiť celý život. Jedná sa o tvrdé exotické dreviny, ako napríklad Ipe, Teak, či Cumaru, ktorých životnosť môže presahovať 70 rokov. Exotické dreviny sa vyznačujú vysokou tvrdosťou, hustotou a dobrou stabilitou, vďaka čomu dokážu mimoriadne dobre odolávať poveternostným vplyvom, vlhkosti a dokonca i požiaru.

Sú to najodolnejšie dreviny, ktoré sú prirodzene rezistentné voči hnilobe, plesniam i škodcom. Ich vysoká tvrdosť zabezpečuje i odolnosť voči poškodeniam z používania aj v prípade komerčných terás a iných drevených stavieb. Exotické dreviny tak môžete často vidieť zakomponované v rámci verejných terás, chodníkov, lavičiek, mól či mostíkov.

Ak vám rozpočet neumožňuje zvoliť si na terasu exotické drevo, vhodným kompromisom sú aj thermodreviny. Thermodrevo je tepelne upravené mäkké drevo, ako napríklad Jaseň alebo Borovica. Tepelná úprava zabezpečuje vyššiu odolnosť dreva v exteriéri a výrazne predlžuje životnosť drevených obkladov.

terasa z exotického dreva, drevená terasa, exotické dreviny na terasu, ipe, ioe drevo, ipe terasa, ipe drevo okolo bazéna, ipe terasa pri bazéne, montáž terasy z exotickej dreviny
Krásna Ipe terasa z našej realizácie.

Zrealizujeme Vašu dokonalú terasu s garanciou kvality

O krásnej terase už viac nemusíte snívať. My Vám ju zrealizujeme s garanciou najvyššej kvality od návrhu až po montáž. Naša práca sa vyznačuje vysokou odbornosťou, profesionalitou a využívaním najmodernejších technológií a postupov. Kontaktuje nás pre cenovú ponuku na mieru ešte dnes.

Pozrite sa na portfólio našich realizácií drevených terás.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *