Táto drevená podlaha na balkón vám vytvorí dojem luxusnej terasy

Balkónová terasa z exotického dreva Ipe s výhľadom na Bratislavu, drevená podlaha na balkón

Aj obyčajný balkón v byte môžete pretvoriť na príjemný a moderne vyzerajúci priestor s nádychom luxusu. Stačí si zvoliť vhodnú kombináciu drevenej podlahy na balkón s doplnkami a spozorujete dramatický rozdiel.

V dnešnom článku vám vysvetlíme dôvody, prečo je drevená podlaha na balkón mimoriadne výhodným a estetickým riešením. Ukážeme vám tiež nádherné inšpirácie z našich vlastných realizácií.

realizácia ipe terasy, ipe, ipe terasove dosky, ipe terasa, balkónová terasa, drevený podhľad, terasa na balkóne, drevený obklad,

Prečo je drevená podlaha na balkón top voľbou?

Drevo je skutočne nadčasový materiál s množstvom praktických a vizuálnych benefitov. Z praktického hľadiska môžeme uviesť napríklad výhodu termoregulačnej schopnosti. Drevené terasové dosky si udržiavajú stálu teplotu a v horúcich letných dňoch sa neprehrievajú tak, ako iné materiály v exteriéri. V letných dňoch si tak nepopálite bosé nohy, ani vám z balkóna nebude sálať nepríjemné teplo hodiny po západe slnka.

Ďalšou výhodou kvalitného dreva je jeho schopnosť renovácie a obnovy do pôvodného vzhľadu. Drevo síce vplyvom vonkajších faktorov začne postupne blednúť a sivieť, správnou renováciou však môžete prinavrátiť jeho pôvodný vzhľad. Ak sa o drevené dosky pravidelne staráte, balkónová terasa môže dokonca vyzerať ako nová aj po mnohých rokoch.

ipe dosky, ipe drevo, ipe terasa, ipe, balkón, balkónová terasa, drevená terasa na balkóne

Z vizuálneho hľadiska je drevo naozaj všestranný materiál, ktorý sa dokáže prispôsobiť akýmkoľvek potrebám a štýlu. Široký výber drevín nám umožňuje vybrať si drevo podľa farby, vzhľadu, odolnosti, trvanlivosti a nášho rozpočtu. Drevené dosky dodajú balkónu nádych elegancie pričom zároveň zútulnia a spríjemnia celý priestor.

Drevená podlaha na balkóne vám podvedome vytvorí pocit spojenia s prírodou a zabezpečí príjemné miesto na relax. V kombinácii s vhodnými rastlinami a doplnkami si môžete vytvoriť na svojom balkóne štýlový a jedinečný priestor na oddych.

 drevená podlaha na balkón

Kľúčový je správny výber dreva

Výber dreviny na podlahu na balkón výrazne ovplyvní jeho životnosť, vzhľad a potreby starostlivosti z dlhodobého hľadiska. Lacné mäkké dreviny, ako napríklad impregnovaná borovica či smrek, vám vydržia zopár rokov a už zakrátko po montáži budú vyzerať veľmi škaredo. Ak si chcete na svoj balkón zvoliť drevo z lokálnych podmienok, odporúčame vám radšej thermodrevo.

Na druhej strane, najdrahšie tvrdé exotické dreviny vám poskytnú neobyčajnú dlhotrvácnosť, odolnosť a výnimočne krásny vzhľad. Niektoré exotické dreviny, ako napríklad Ipe či Teak vám v exteriéri vydržia viac než 70 rokov. S pravidelnou starostlivosťou budú navyše vyzerať v top stave aj po mnohých rokoch.

Ak sa teda zamýšľate nad výberom vhodnej dreviny na svoj balkón, zvážte pomer vstupných nákladov so životnosťou a náročnosťou na starostlivosť z dlhodobého hľadiska.

Zrealizujeme vám ohromujúcu drevenú podlahu na balkón – s garanciou kvality

Už 19 rokov sme jednotka na trhu v oblasti realizácii drevených terás a podláh. Naše skúsenosti, odborný a poctivý prístup a využívanie top materiálov sú dôvody, prečo máme na Slovensku už množstvo spokojných majiteľov našich terás.

 Kontaktuje nás pre cenovú ponuku na mieru ešte dnes.

Pozrite sa na portfólio našich realizácií drevených terás.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *