Top inšpirácie na inovatívne drevené terasy pre praktické využitie

Top inšpirácie na inovatívne drevené terasy pre praktické využitie

O záhradnej terase sa zvykne hovoriť ako o exteriérovej obývačke, pretože plní funkciu trávenia voľného času v exteriéri, podobne ako to robí obývačka v interiéri. Predstavuje akýsi stredobod kde sa koncentrujeme na záhrade, pretože všetko dôležité robíme práve na nej. Od grilovania a jedenia, po opaľovanie, či relax pri káve. Okrem tejto praktickej funkcie však plní aj iný účel a tým je vizuálne skrášlenie vonkajšieho priestoru pri dome.

V našich článkoch sme predstavili veľa zaujímavých realizácií drevených terás z našej dielne. Či už sa jednalo o terasy okolo bazéna, terasy s pergolou, terasu a mólo so záhradným jazierkom, alebo rôzne dizajnové terasy pri dome, ku každému projektu pristupujeme individuálne a navrhujeme riešenia šité na mieru.

Pri návrhoch sa nebojíme zájsť ďalej a vybočiť od zaužívaných konštrukčných prvkov pri realizáciach drevených terás. Ak má klient nadštandardné požiadavky na projekt terasy, s nami nemusí klásť medze svojim nápadom i náročným predstavám. V tomto článku vám ukážeme zaujímavé nápady na inovatívne drevené terasy, ktoré poskytli ešte vyššiu mieru komfortu a praktickosti svojim novým majiteľom.

Posuvné konštrukcie

Ak hovoríme o inováciách v rámci stavby terás, sú to práve netradičné konštrukcie, ktoré posúvajú inovatívne drevené terasy do nových rozmerov. Jedná sa o rôzne konštrukcie, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako obyčajné terasy. Interaktívne terasy však zahŕňaju určitý konštrukčný prvok, ktorý im umožňuje naplniť aj inú funkciu ako len „podlahy na terasu“.

Na videu môžete vidieť jednu z našich realizácií terasy, ktorá zahŕňala posuvnú konštrukciu odhaľujúcu priestor šachty.

Odkladacie pristory a schodiská

V niektorých prípadoch sa môže napríklad jednať o posuvnú plochu, ktorá zakrýva bazén, alebo časť terasy, môže slúžiť ako posuvné dvere do šachty či pivnice. Inokedy sa dá zas hovoriť aj o rôznych odkladacích prvkoch a priestoroch, ktoré sú zasadené priamo do vizuálu terasy a slúžia napríklad aj ako posedenie.

Top inšpirácie pre drevené terasy v roku 2021, inovatívne drevené terasy, drevená terasa pri bazéne, drevená terasa s bazénom, drevená terasa okolo bazénu, ipe terasa, ipe drevo okolo bazénu, ipe terasové dosky, terasové dosky ipe pri bazéne
Luxusná drevená terasa okolo bazéna z exotického dreva Ipe. Táto terasa zahŕňa aj zaujímavý vertikálny úklad s integrovaným osvetlením a praktickou ľavicou na sedenie, ktorá zároveň slúži aj ako odkladací priestor. Viac o tomto pojekte sa môžete dočítať tu.

Pri inovatívnych terasách sa nemusí vždy jednať len o posuvné konštrukcie alebo dômyselný odkladací priestor v rámci terasy. Mimoriadne praktickým a estetickým riešením je aj prepojenie terasy so schodiskom pri dome, alebo schodiskom vedúcim na vyvýšenú terasu. Na obrázku nižšie môžete vidieť ako efektne môže vyzerať takéto spojenie.

drevená terasa, drevené schody, exotická terasa, terasa pri dome, ipe terasa, exotická terasa, ipe drevina, ipe drevo na terasu

Netradičné bazénové aplikácie

Pri bazénoch vieme terasové dosky spracovať do rôznych foriem a aplikácií tak, aby vytvárali netradičné vizuálne i funkčné prvky. Takéto ozvláštnenie pozdvihuje celkový dojem a vnáša unikátnosť do bazénovej architektúry.

Pri použití kvalitných exotických drevín sú drevené obklady tým najlepším riešením k vode a bazénom. Exotické dreviny so svojimi protišmykovými a termoizolačnými vlastnoťami predstavujú nekonečné možnosti prevedenia. K obzvlášť pôvabnému vzhľadu exotického dreva tak máte možnosť tešiť sa z príjemného materiálu na dotyk, ktorý je navyše bezpečný a ochráni vás proti úrazom.

Realizácia krytej terasy s bazénom a vírivkou, inovatívne drevené terasy, krásne drevené terasy, drevené terasy pri bazéne, drevená terasa s bazénom
Súčasťou krytej terasy okolo bazéna z našej realizácie boli aj drevené schody do bazéna a štýlový obklad vírivky.

Samostatnú kapitolu v rámci drevených terás tvoria elektrické posuvné systémy. Na obrázku nižšie môžete vidieť inovatívny spôsob prekrytia bazénu, ktorý môže byť využitý ako plnohodnotná terasa, či už je bazén odkrytý, alebo zakrytý.

moderne terasy, moderné terasy, cumaru terasa, cumaru terasa s bazenom, cumaru terasa okolo bazena, terasa okolo bazena, terasa s altankom, drevena terasa, exoticka terasa cumaru, terasa z exotického dreva cumaru

Terasy a móla na jazere

Pri stavbe terasy na jazere môžeme hovoriť o inovatívnosti z hľadiska dodržania technologických postupov na zabezpečenie odolnosti a dlhej životnosti takéhoto typu stavby. Vyžaduje si to naplánovanie stratégie a výber špeciálnych materiálov tak, aby výsledný projekt bol prispôsobený vonkajšiemu prostrediu a jeho prípadným zmenám, ako to býva v prípade prírodných jazier.

drevena terasa na jazere, drevené mólo na jazere, montáž terasy, montáž drevenej terasy pri vode, terasa pri vode, drevené terasy, inovatívne drevené terasy
Naša realizácia drevenej terasy a móla na prírodnom jazere v Senci. Projekt zahŕňal stratégiu montáže zabezpečujúcu odolnosť terasy voči poveternostným podmienkam i prirodzeným zmenám terénu.

Nezáleží na tom, či máte záujem o tradičnú drevenú terasu, alebo dizajnový projekt so zložitou konštrukciou i nápaditými aplikáciami. Sme tu pre vás, aby sme splnili aj tie najnáročnejšie očakávania. Ako spoločnosť s viac než 18-ročnými skúsenosťami v oblasti realizácie drevených terás vám vieme zabezpečiť terasu na mieru s garanciou kvality a dôrazom na poctivosť v každom detaile.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku zadarmo.
Pozrite si galériu našich realizácií tu.

Zaujímajú vás inovatívne drevené terasy a iné realizácie terás? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *