Inšpirácie pre moderné terasy, ktoré vás ohromia

Stavba, realizácia a renovácia drevenej terasy na záhrade.

Terasa ako exteriérová stavba slúžiaca na prepojenie interiéru a exteriéru má v architektúre dlhú históriu. Je to unikátny koncept, ktorý predstavuje centrum trávenia voľného času s rodinou a priateľmi vonku. Vo väčšine prípadoch sa terasa stavia pri dome ako vyvýšená terasa, ale často tvorí oddelenú časť od domu, napríklad spojenú s bazénom.

Popularita terasy neustále rastie a dnes už môžeme povedať, že takmer každá moderná novostavba má svoju záhradnú terasu. Stále viac ľudí si uvedomuje, že naplno využitý potenciál nášho exteriéru v záhrade je rovnako dôležitý, ako v prípade interiéru. Kvalitný čas strávený vonku so svojou rodinou je totiž kľúčom k zdravému a spokojnému životu.

Kvalitná terasa poskytuje vysoký vizuálny aj praktický účel a zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti. Preto súčasní majitelia stále viac rozmýšľajú nad spôsobmi prevedenia terasy tak, aby spĺňala nielen estetické a funkčné atribúty, ale aj posúvala hranice dizajnu ďalej ako bolo doteraz zvykom.

Poďte sa s nami pozrieť na dokonalé moderné terasy, kde sme zašli v dizajne aj realizácii oveľa ďalej a nechajte sa inšpirovať.

Terasy inšpirácie

moderne terasy, moderné terasy, cumaru terasa, cumaru terasa s bazenom, cumaru terasa okolo bazena, terasa okolo bazena, terasa s altankom, drevena terasa, exoticka terasa cumaru, terasa z exotického dreva cumaru

Na fotke vyššie môžeme vidieť praktický koncept záhradnej architektúry, kde je dômyselne prepojený bazén s altánkom. Drevená konštrukcia umožňuje v sezóne odokryť bazén, pričom jeho kryt prepája zastrešenú plochu s bazénom. Pri tomto projekte bolo použité populárne exotické drevo Cumaru, ktoré má výborné vlastnosti do exteriéru.

Cumaru je prirodzene odolné a stabilné drevo, odolávajúce celoročným poveternostným podmienkam, hnilobe, plesni i drevokazivému hmyzu. Aj preto patrí Cumaru medzi dreviny vhodné na použitie okolo bazéna. Životnosť takejto terasy pri správnej a pravidelnej starostlivosti je 30 rokov a viac.

modrené terasy, moderna terasa, ipe terasa, terasa s bazenom, drevo okolo bazena, terasa okolo bazena, Ipe drevo, ipe terasa, terasa s bazenom a virivkou,

Moderné terasy nemusia byť koncepčne zložité. Na čom však záleží je ich kvalitná realizácia, správny výber dreviny a dispozícia či praktické prevedenie. Terasa na obrázku je spojená s domom tak, aby plynule prepojila interiér s exteriérom a zároveň vyzdvihla to najdôležitejšie – bazén s vírivkou.

Pri tejto realizácii sme použili jednu z najlepších exotických drevín Ipe, ktorá sa radí medzi najtvrdšie a najodolnejšie dreviny. Ipe je najideálnejšou drevinou do exteriéru k bazénom i vírivkám a dokáže zvládnuť aj tie najnepriaznivejšie poveternostné podmienky. Životnosť Ipe terasy pri pravidelnej starostlivosti presahuje 75 rokov.

ipe terasa, moderné terasy, terasa s oplotením, terasa na mieru, restauracna terasa, drevena terasa, realizacia drevenej terasy, realizacia komercnej terasy, dizajnova terasa na mieru

Aj jednoduchá terasa môže byť ozvláštnená dizajnovým prvkom akým je v tomto prípade umelecké oplotenie na mieru. Naša realizácia komerčnej terasy pre reštauráciu v Bratislave zahŕňala aj vytvorenie zaujímavého oplotenia na mieru.

Top inšpirácie pre drevené terasy okolo bazéna, drevena terasa okolo bazena, drevo okolo bazena, ipe terasa, ipe drevo, exoticke drevo okolo bazena, moderné terasy, terasa okolo bazena

Na obrázku vyššie môžete vidieť ďalšiu realizáciu z našej dielne, ktorá reprezentuje jedinečné spojenie funkčnosti s estetikou. Jedná sa o Ipe terasu okolo bazéna, kde je zaujímavým prvkom terasy jej čiastočné oplotenie z jednej strany. Úložný priestor je inteligentne spracovaný tak, aby slúžil aj ako miesto pre posedenie.

stavba terasy, ipe terasa, stavba terasy pri dome, realizácia terasy, dizajnova terasa do obluku, moderné terasy

Aj v našej ďalšej realizácii bolo použité exotické drevo Ipe. Dizajnová terasa do oblúku lemujúca luxusnú novostavbu zvýrazňuje jej nezvyčajné architektonické prevedenie. Z konštrukčného hľadiska bola táto terasa mimoriadne technicky náročná na prevedenie, pretože sa jednalo o spracovanie mnohých častí rôznych tvarov.

Aj tu sme však dokázali navrhnúť a namontovať krásnu terasu výnimočnej kvality, ktorá nadmieru splnila očakávania nášho klienta. Preto sa s istotou vieme zaručiť, že nech sú požiadavky klienta akékoľvek, my to dokážeme spraviť realitou.

moderné terasy, ipe terasa, moderna terasa, kryta terasa s bazenom, kryta terasa, terasa s bazenom a virivkou, terasa s virivkou, drevena terasa s virivkou, ipe drevo

Vyššie na obrázku môžete vidieť detail na jednu z našich nedávnych realizácií krytej Ipe terasy s bazénom a vírivkou. Zastrešenie terasy s vírivkou a bazénom je skvelý spôsob, ako si môžeme užívať „dovolenkové“ chvíle celoročne. Ipe terasové dosky dokonale lemujú okolie bazéna a krásne zapracované schody a obloženie vírivky pridávajú na výnimočnom vzhľade tohto projektu.

Mnohí ľudia sa obávajú použitia dreva okolo bazéna. Exotické Ipe drevo je však natoľko odolné voči hnilobe, plesni i bazénovej chémii, že dokonca prekonáva mnohé iné materiály, ako napríklad WPC. Jeho pôvabný vzhľad, odolnosť i praktickosť z Ipe robia najlepší materiál pre použitie k bazénom a vírivkám.

Renovovaná a ošetrená drevená terasa z exotickej dreviny.

Aj balkónové či strešné terasy môžu byť navrhnuté tak, aby spĺňali funkčné, praktické aj moderné požiadavky. S ohľadom na okolité prostredie a požiadavky zákazníka vieme vytvoriť zaujímavé projekty. Ukážkou toho môže byť napríklad zakomponovanie drevených kvetináčov na mieru, ktoré zároveň zakrývajú oplotenie balkónu, respektíve tvoria akúsi bariéru medzi vašou oázou pokoja a vonkajším prostredím.

Drevo je materiál s vysokými vizuálnymi a praktickými vlastnosťami a v stavebníctve i architektúre sa využíva už stáročia. Spája nás s prírodou, no zároveň nám dáva nádej do budúcnosti, pretože je to obnoviteľný a ekologický materiál.

Aj preto je drevo stále vyhľadávanejším stavebným materiálom a čoraz viac sa používa v modernej architektúre. Moderné terasy sú súčasťou novodobej architektúry, ktorá prihliada na vysoké nároky v dizajne aj na trvalú udržateľnosť.

Moderná terasa na mieru už nemusí byť len vašim snom

Spoločnosť CUMARU s.r.o. už viac ako 18 rokov poskytuje montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh. Naše odborné skúsenosti, poctivý prístup k práci a prvotriedna technika nás radia k najlepším firmám na slovenskom trhu v oblasti realizácie terás.

Naše široké portfólio spokojných klientov je dôkazom, že terasy robíme s garanciou kvality od návrhu až po realizáciu. Nebojíme sa výziev a sme ochotní sa pustiť aj do neobvyklých a náročných projektov, o ktorých vieme, že by ich konkurencia nezvládla. Nič pre nás nie je nemožné. Ak máte záujem o akýkoľvek typ terasy, neváhajte nás kontaktovať pre cenovú ponuku na mieru.

Zaujal vás náš článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, fasády a podlahy.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *