Drevená terasa pri dome a jej benefity

drevená terasa pri dome, terasy pri dome, terasa pri dome, drevené terasy, terasa z exotickej dreviny, exotická terasa

Drevená terasa pri dome rozširuje úžitkový priestor domu. Prepája exteriér s interiérom a vytvára praktický i útulný priestor na trávenie času vonku. Aj preto sa konceptu terasy pri dome zvykne hovoriť exteriérová obývačka. Ak je terasa navrhnutá a postavená dobre z hľadiska prispôsobenia sa stavbe aj okolitému prostrediu, prináša majiteľovi hneď niekoľko benefitov.

Poďte sa s nami pozrieť na krásne inšpirácie terás pri dome a zistite, čo je kľúčové pri stavbe kvalitnej záhradnej terasy.

Výber vhodného materiálu je kľúčový

Pri stavbe terasy pri dome je najdôležitejšie zvoliť si vhodnú kombináciu materiálov podľa prostredia a účelu terasy. Terasové dosky, podkladové hranoly, ale aj všetky ostatné komponenty by mali byť z kvalitných odolných materiálov. Len tak sa v súčinnosti so správnou montážou môže postaviť naozaj krásna a odolná terasa s dlhou životnosťou.

Ak si chceme zabezpečiť tú najlepšiu kvalitu, potom by sme mali voliť tvrdé exotické dreviny. Terasové dosky z drevín ako je Ipe, Cumaru, Teak, Garapa a ďalšie, nám okrem moderného a pôsobivého vzhľadu poskytnú skutočne rezistentný materiál. Dosky z týchto drevín sú prirodzene odolné voči hnilobe, plesniam, škodcom aj voči počasiu. Aj preto patria medzi obľúbenú voľbu pri stavbe terás.

drevená terasa pri dome, terasy pri dome, drevené terasy pri dome, realizácia terasy,
Drevená terasa pri dome z exotického Ipe z našej realizácie.

Alternatívou k exotickým drevinám sú thermo dreviny, ktoré tiež môžeme použiť na stavbu terasy. Sú to tepelne upravené mäkké dreviny z mierneho podnebia, napríklad borovica či jaseň. Ich výhodou je nižšia cena a lepšia dostupnosť, nakoľko sú to dreviny ťažené z európskych lesov.

Na realizáciu terasy naopak neodporúčame mäkké impregnované dreviny akou je napríklad smrek či borovica. Tie lákajú svojimi nízkymi cenami no z praxe vieme, že ich životnosť po montáži je zhruba do 5 rokov.

Hľadáte odpovede na to, ktoré dreviny sú najvhodnejšie na stavbu terasy? Potom si prečítajte naše staršie články:
5 najlepších drevín na stavbu terasy
5 dôvodov, prečo je záhradná terasa s exotickým drevom dobrý nápad

realizácia ipe terasy, ipe terasové dosky, ipe terasa,, realizácia drevenej terasy, montáž drevenej terasy, montáž terasy, terasa pri dome, ipe terasa pri dome, ipe drevo

Drevená terasa pri dome má benefity, ktoré vás prekvapia

Dôležitým aspektom každej stavby je jeho vizuálne prevedenie. V prípade terasy tiež očakávame, že okrem praktického a funkčného atribútu bude spĺňať aj požiadavky na vzhľad. Ten by nemal narúšať koncept stavby ani okolité prostredie ale naň prirodzene nadväzovať. Dobre navrhnutá a zrealizovaná terasa dokáže splniť tieto očakávania a dokonca i povýšiť estetickú hodnotu exteriéru stavby.

Vzhľad

Veľkým prínosom dreva ako stavebného materiálu je totiž jeho prirodzený vzhľad. Ten nám umožňuje stavať tak aby sme nenarúšali okolité prostredie. Drevo nám navodzuje pocit spojenia s prírodou, prináša nám pocit harmónie, bezpečia i útulnosti. Dokáže sa však prispôsobiť aj moderným požiadavkám na vzhľad a dômyselne zapadne aj do najmodernejších architektonických návrhov.

Protišmykovosť

Terasové dosky z dreva sú prirodzene protišmykový materiál. Či už sa jedná o drážkovaný alebo hladký profil, povrch drevených dosiek má vyššiu protišmykovosť oproti iným materiálom. Aj preto sú drevené terasy najmä z exotických drevín vhodné na použitie okolo bazénov a vodných plôch, kde predchádzajú riziku úrazov.

drevená terasa, terasa z exotickej dreviny, stavba terás, bratislava, montážna firma na terasy Bratislava, drevené terasy realizácia

Termoregulácia

Drevené terasové dosky majú úžasnú schopnosť udržiavať stálu teplotu. Túto vlastnosť oceníte predovšetkým počas horúcich letných dní. Pri dotyku bosých nôh vás drevo nepopáli a po západe slnka terasa nebude zadržiavať nežiaduce teplo, čo je častým problémom napríklad pri betónových, alebo kompozitných terasách.

Životnosť

Mnoho ľudí to možno prekvapí, no životnosť kvalitne postavenej terasy z odolnej dreviny sa pohybuje rádovo v desiatkach rokov. Ak použijeme na stavbu terasy trvácne exotické dreviny, potom môže terasa vydržať až 80 rokov. Exotické Ipe dosahuje životnosť až 80 rokov, podobne je na tom Teak ktorý sa „dožije“ 70 rokov i viac a populárne Cumaru cca 50 rokov.

Životnosť terás z thermodreva sa pohybuje cca od 20-30 rokov. Samozrejme, to všetko za predpokladu, že sa o terasu vhodne a pravidelne staráte a ošetrujete ju.

čistenie drevenej terasy
Ukážka terasy pred a po našej profesionálnej renovácii dokazuje, ako efektívne dokážeme zrenovovať aj ťažko znehodnotené a nesprávne udržiavané terasy.

Možnosť renovácie a obnovy vzhľadu

Ďalším nesporným benefitom terasy z dreva oproti iným materiálom je jeho možnosť renovácie a obnovy vzhľadu. Drevo ako prírodný materiál reaguje na okolité prostredie vplyvom ktorého zvetráva a stráca svoj pôvodný vzhľad. Dosky postupne šednú a naberajú charakteristickú patinu. Našťastie, pri správnej starostlivosti dokážeme terase prinavrátiť jej pôvodný vzhľad.

Pri pravidelnej starostlivosti udržiavame svoju drevenú terasu v dobrej kondícii a predlžujeme jej životnosť i pekný vzhľad. Ak takúto renováciu terasy prevádzame každý rok, terasa sa nám odvďačí krásnym zhľadom a bude vyzerať doslova ako nová aj po mnohých rokoch.

drevená terasa, ipe dosky, ipe drevo, terasy inpširácie, drevená terasa pri dome, ipe terasové dosky, montáž terasy, montáž a realizácia terás v Bratislave

Doprajte si krásnu terasu s garanciou kvality

Naša spoločnosť sa venuje stavbe terás už 19 rokov a bohaté skúsenosti v tejto oblasti zúročujeme do nádherných a kvalitných stavieb so zárukou. Využívame pri tom len prvotriedne materiály a najmodernejšie technológie, ktoré nám pomáhajú dosiahnuť dokonalý výsledok.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Pozrite sa na galériu našich realizácií drevených terás pri dome.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, fasády a iné drevené stavby.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *