Takto vám kvalitná realizácia drevenej terasy zmení exteriérový priestor k lepšiemu

realizácia drevenej terasy, ipe terasa, drevená terasa ipe, ipe dosky, montáž ipe terasy, montáž terás bratislava,

Uvažujete nad stavbou terasy ako praktický doplnok do vášho exteriéru? Ukážeme vám, ako kvalitná realizácia drevenej terasy poskytne okrem praktického miesta na relax aj mimoriadny vizuálny prínos, ktorý elegantne doplní a pretvorí váš vonkajší vizuál. Nechajte sa inšpirovať našimi skutočnými realizáciami.

Alfa a omega priestorového upgrade-u

Tak ako v interiérovom dizajne dokážeme výberom materiálov a úrovne ich kvality i spracovania výrazne ovplyvniť charakter a dojem z priestoru, to isté platí aj pri exteriérovom dizajne. Každý majiteľ domu s pozemkom automaticky túži po terase pri dome, ktorá mu poskytne miesto na oddych a trávenie času vonku s rodinou i priateľmi. Často si však neuvedomujú, že samotný výber materiálu na terasu, dizajn aj kvalita spracovania tejto stavby môže významne ovplyvniť celkový vzhľad exteriéru aj životnosť projektu.

prístavba terasy k domu, pred a po, realizácia drevej terasy
Na obrázku môžete vidieť ako prístavba drevenej terasy k domu zmenila a pozdvihla celkový vizuál tohto priestoru.

Široká škála drevín na trhu dokáže uspokojiť rôzne požiadavky na vzhľad, účel terasy, celkovú trvanlivosť a, samozrejme, rozpočet. Vo všeobecnosti však platí, že dostanete len to, za čo zaplatíte. Ak si teda zvolíte najlacnejšie materiály s lacnou montážou, nemožno čakať, že budete mať elegantnú a dlhotrvácnu terasu. Terasy z lacných mäkkých drevín majú totiž veľmi krátku životnosť a rýchlo zvetrávajú, čo sa prejaví takmer okamžite aj na ich vzhľade.

Naopak, ak túžite po krásnej, vkusnej terase, ktorá si udrží svoj pôsobivý vizuál a plnú funkčnosť aj po mnohých rokoch, potom si budete musiť priplatiť za kvalitu. Pamätajte však, že z dlhodobého hľadiska je finančne omnoho výhodnejšie zvoliť si kvalitu nad lacnotou. Kvalitne postavená terasa z dobrého a odolného materiálu vám totiž ušetrí peniaze spojené s opravami, náročnou údržbou i predčasnou demontážou.

inšpirácie na cumaru terasy, cumaru terasa, terasové dosky cumaru

Top materiály na realizáciu drevenej terasy

Zlatým štandardom pri stavbe drevených terás sú bezpochyby super odolné exotické dreviny. Tie svojimi unikátnymi vlastnosťami ďaleko prevyšujú akékoľvek drevo z mierneho podnebia a dokonca aj materiály ako WPC. Tropické dreviny totiž prirodzene odolávajú hnilobe, drevokaznému hmyzu aj náročným vonkajším podmienkam bez potreby chemického či tepelného ošetrenia.

Exotické drevo

Exotické drevo vyniká svojim pôsobivým a štýlovým vzhľadom, ktorý dodá vášmu exteriéru dávku exkluzivity. Zároveň je to mimoriadne tvrdé, husté a stabilné drevo, takže si dobre poradí s vlhkosťou, mrazmi, vetrom či inými poveternostnými podmienkami. Vydrží celé desaťročia a pri správnej starostlivosti môže vyzerať ako nové aj po mnohých rokoch.

Skvele sa vyníma pri bazénoch, kde okrem pútavého doplnku vytvára príjemnú a bezpečnú plochu na dotyk s bosými nohami. Exotické terasové dosky sa vyznačujú jemnou povrchovou štruktúrou s dokonale hladkým povrchom a absenciou hrčí. Ich vzhľad je dotvorený dekoratívnou kresbou a rôznorodou paletou farebných odtieňov podľa konkrétneho druhu dreva. Vďaka tomu môžeme vytvárať úplne originálne typy projektov, z ktorých každý predstavuje veľmi unikátny a neopakovateľný kus hodnotnej aplikácie.

montáž terás, montáž terasy, montáž drevenej terasy, realizácia terás, realizácia drevenej terasy, ipe. ipe dosky, terasové dosky IPE,
Očarujúco krásna nová terasa z exotickej dreviny Ipe môže vydržať svojim majiteľom slúžiť až 80 rokov.

Medzi top exotické dreviny z hľadiska stavby terás patria:

Termodrevo

Pri realizácii terás si môžete pochopiteľne vybrať aj z lacnejších a lokálne dostupnejších alternatív. Ak túžite po výkonnom dreve, ktoré predstavuje čiastočnú alternatívu tropickým drevinám, riešením je termodrevo.
Je to tepelne spracované drevo z mierneho podnebia, ktoré týmto procesom získava lepšie vlastnosti. Stáva sa tak rezistentnejšie voči škodcom, plesniam i hnilobe a tým sa predlžuje i jeho životnosť v exteriéri.

Medzi najobľúbenejšie typy termo dreva v našich končinách patria:

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ terasy a terasového materiálu, uistite sa, že si vyberiete aj spoľahlivú montážnu firmu. Realizácia drevenej terasy bude len tak dobrá a hodnotná, ako dobrá je montážna firma ktorá ju zabezpečí. Výberom profesionálnej a overenej firmy si tak zabezpečíte bezproblémovú stavbu s dlhou životnosťou bez skrytých vád a nedostatkov.

realizácia ipe terasy, ipe terasové dosky, ipe terasa, realizácia drevenej terasy, montáž drevenej terasy, montáž terasy, terasa pri dome, ipe terasa pri dome, ipe drevo

Realizácia drevenej terasy vo vysokom štandarde so zárukou kvality len od CUMARU

Naša firma pôsobí v oblasti montáže terás už vyše 20 rokov. V priebehu rokov sme si vytvorili efektívne pracovné postupy a starostlivo overili i vybrali tie najlepšie materiály a komponenty na trhu. Vďaka tomu je každá realizácia drevenej terasy od nás v prvotriednej kvalite so zárukou čomu svedčí aj množstvo spokojných majiteľov terás. Presvedčte sa sami, pozrite si naše portfólio drevených terás.

Pridajte sa aj vy k majiteľom ohromujúcich terás. Zavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Zaujíma vás realizácia drevenej terasy? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta montáže drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *